Środa w PLK: Miasto Szkła gra z MKS, King podejmie Czarnych

|

Środa w PLK: Miasto Szkła gra z MKS, King podejmie Czarnych
fot. Andrzej Romański

W środę o godz. 18.00 w ostatnim meczu 6. kolejki Miasto Szkła Krosno zagra z MKS Dąbrowa Górnicza, natomiast w pierwszym spotkaniu 7. serii King Szczecin podejmie Czarnych Słupsk. Przekazy wideo na Emocje.TV

Miasto Szkła Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza, środa, godz. 18.00

Przekaz wideo: Emocje.TV

Zapowiedź: Krośnianie nie poradzili sobie w ostatniej kolejce ze Stelmetem BC, natomiast MKS miał dłuższą przerwę. To spotkanie to przede wszystkim starcie Jayvaughna Pinkstona z D.J. Sheltonem - Amerykanie to liderzy swoich drużyn i najważniejsze ogniwa w ofensywie. Na pewno ciekawie zapowiada się też rywalizacja na pozycji rozgrywającego pomiędzy Łotyszem Davisem Lejasmeiersem oraz Szwedem Thomasem Massambą. Czy Marcin Sroka zatrzyma Bartłomieja Wołoszyna?

Ciekawostki: D.J. Shelton (MKS) to trzeci gracz PLK pod względem wskaźnika eval - średnio 21,4 na mecz; Miasto Szkła to najskuteczniejsza drużyna ligi pod względem rzutów wolnych - 80,8 proc.

 

King Szczecin - Czarni Słupsk, środa, godz. 18.00

Przekaz wideo: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa w miniony weekend nie poradził sobie na wyjeździe z PGE Turowem Zgorzelec, natomiast słupszczanie musieli uznać wyższość Polskiego Cukru. Sebastian Kowalczyk kontra Dominic Artis - to może być kluczowe starcie w tym spotkaniu. Ciekawe też jak będzie wyglądała rywalizacja niezwykle skocznego C.J. Aikena z wysokim Andriejem Diesiatnikowem. Wyzwaniem dla Czarnych będzie powstrzymanie Pawła Kikowskiego.

Ciekawostki: C.J. Aiken (Czarni) w przeszłości występował w zespole ze Szczecina; Andriej Diesiatnikow (King) rzuca za dwa ze skutecznością 82,6 proc. - to najlepszy wynik w całej PLK