LM: Aris lepszy od Stelmetu

,

Stelmet BC Zielona Góra musiał uznać wyższość Arisu Saloniki 64:70 w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Gospodarze zaczęli to spotkanie od prowadzenia 11:0, a od samego początku świetnie dysponowany był Kyle Weaver. Tę serię przerwał Vladimir Dragicević, ale mistrzowie Polski nie odrabiali jeszcze efektywnie strat. Aris dominował na parkiecie i po 10 minutach rywalizacji prowadził już 24:10. Druga część meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana, a od siedmiu kolejnych punktów rozpoczęli ją goście. Grecy szybko opanowali sytuację, a spory udział miał w tym wcześniej wspomniany Weaver. Ostatecznie po pierwszej połowie było 37:23.

Trzecia kwarta była bardzo podobna do poprzedniej, ale to oznaczało, że zespół trenera Artura Gronka nie zbliżał się do rywali. Nieźle radzili sobie Dragicević oraz Kelati, ale Aris kontrolował sytuację na parkiecie. Po trójce Łukasza Koszarka zielonogórzanom brakowało jeszcze 14 punktów. Ostatnią część meczu Stelmet rozpoczął od małej pięciopunktowej serii. To dawało jeszcze nadzieję na bardziej korzystny wynik. W samej końcówce dzięki trójkom Kelatiego i Koszarka goście zbliżali się nawet na zaledwie sześć punktów. Ambitna walka do samego końca nie wystarczyła – ostatecznie to Aris zwyciężył 70:64.

Aris Saloniki – Stelmet BC Zielona Góra 70:64 (24:10, 13:13, 21:21, 12:20)

Aris: Weaver 16, Athinaiou 13, Vasilopoulos 13, Benson 8, Bell 7, Vaughn 6, Filonis 4, Petway 3, Mourtos 0

Stelmet BC: Kelati 15, Florence 11, Dragicević 10, Moore 10, Koszarek 10, Hrycaniuk 7, Mokros 0, Matczak 0, Zamojski 0