Szewczyk dołącza do Anwilu

|

Szewczyk dołącza do Anwilu
fot. Andrzej Romański

Szymon Szewczyk (34 lata, 209 cm) został nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek.

W poprzednich rozgrywkach podkoszowy grał w BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, zdobywając z tą drużyną brązowe medale PLK. W 42 spotkaniach zdobywał średnio 9,5 punktu, 4,8 zbiórki i asystę.

Podkoszowy w Polsce występował na początku swojej kariery w zespołach ze Szczecina i Starogardu Gdańskiego. Później grał w Niemczech, Słowenii, Rosji i Włoszech. W 2003 roku został wybrany z 35. numerem w drafcie NBA przez Milwaukee Bucks, ale nigdy nie zagrał w najlepszej lidze świata.

Do Polski wrócił w 2014 roku i grał wtedy w AZS Koszalin (gdzie trenerem był Igor Milicić). Sezon 2015/2016 spędził w mistrzowskim Stelmecie BC Zielona Góra. W reprezentacji Polski dotychczas rozegrał 93 mecze i zdobył łącznie 686 punktów.

- Szymon wniesie do Anwilu Włocławek niezbędne doświadczenie. Grał na wielu parkietach Europy i na pewno pomoże nam swoim ograniem. Jego walorem jest oczywiście rzut z dystansu, dzięki którym będzie rozciągał naszą grę w ataku, a tacy zawodnicy jak Leończyk czy Sobin będą dzięki temu mieli więcej miejsca pod koszem. Obecność Szymona w składzie to także wzmocnienie rotacji wśród polskich graczy - mówi na oficjalnej stronie klubu trener Igor Milicić.