Patoka i Majchrzak na dwa lata w PGE Turowie
fot. fiolek.art.pl

,

Lista aktualności

Patoka i Majchrzak na dwa lata w PGE Turowie

Jakub Patoka (23 lata, 200 cm) i Karol Majchrzak (20 lat, 196 cm) podpisali dwuletnie umowy z PGE Turowem Zgorzelec.

,

Patoka od 2012 roku występował w zespole z Tarnobrzega. W minionym sezonie zdobywał dla Siarki średnio 6,8 punktu, 3,8 zbiórki i 1,5 asysty na mecz. W przeszłości grał w ekipie z Zabrza i rezerwach Trefla Sopot, a także w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

- Jakub jest jeszcze młodym zawodnikiem o sporym potencjale. Ma dobrą atletykę, potrafi grać na pozycjach nr 3 oraz 4 i to mi się bardzo podoba. W dodatku dobrze penetruje. Musi za to popracować jeszcze trochę nad rzutem - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Mathias Fischer.

Majchrzak ma być uzupełnieniem polskiej części składu. Ostatnio był zawodnikiem rezerw Asseco Gdynia – w rozgrywkach drugoligowych zdobywał średnio 8,7 punktu, 5 zbiórek i 1,6 asysty na mecz. Ma za sobą grę w rezerwach Trefla Sopot, a także w SMS PZKosz Władysławowo.

- Karol ma czas, żeby się rozwijać. Był teraz na zgrupowaniu reprezentacji Polski U20, ma duży potencjał i może grać na pozycjach 2 i 3, Na razie będzie uzupełnieniem składu. Chcemy go powoli wdrażać do ekstraklasy, której musi się nauczyć i do której musi się przyzwyczaić - tłumaczy trener Fischer.