,

Lista aktualności

Kolejni zawodnicy w Starogardzie Gdańskim

Daniel Gołębiowski (19 lat, 195 cm) oraz Andrija Bojić (24 lata, 207 cm) zostali nowymi zawodnikami Polpharmy Starogard Gdański.

,

Gołębiowski ostatnie trzy sezony spędził w SMS PZKosz Władysławowo. W minionych rozgrywkach drugiej ligi zdobywał średnio 16 punktów, 3,3 zbiórki i 2,3 asysty na mecz. Jest też młodzieżowym reprezentantem Polski.

- Gołębiowski to nowoczesna „dwójka”. Potrafi rzucić po zasłonie, dobrze gra z piłką. Oczywiście musi popracować nad przygotowaniem fizycznym, bo przeskok do seniorskiej koszykówki na poziomie PLK nie jest łatwy - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Milija Bogicević.

Bojić ostatni sezon rozpoczynał w rodzinnej Serbii w ekipie KK Mladost Z Admiral Zemun. Później przeniósł się do węgierskiej drużyny JP-Auto Jaszbereny KSE, gdzie zdobywał średnio 21,3 punktu i 7,9 zbiórki w 16 rozegranych spotkaniach.

- Andrija dobrze czuje się pod koszem, potrafi również zagrozić rzutem z półdystansu. Dzięki dużemu zasięgowi ramion notuje dużo zbiórek. Liczę na jego przygotowanie atletyczne oraz mobilność – dodaje trener Bogicević.