Stelmet BC - BM Slam Stal: Będą zacięte spotkania?

|

Stelmet BC - BM Slam Stal: Będą zacięte spotkania?
fot. Radosław Lacelt/Stelmet BC

W piątek od godz. 17.30 w Polsacie Sport pierwsze spotkanie półfinałowe pomiędzy Stelmetem BC a BM Slam Stalą. Jak zagrają mistrzowie? Czy ostrowian stać na niespodzianki? Sporo emocji przed nami!

Terminarz:

mecz 1: Stelmet BC - BM Slam Stal, 19 maja (piątek), godz. 17.30 – transmisja w Polsat Sport
mecz 2: Stelmet BC - BM Slam Stal, 22 maja (poniedziałek), godz. 17.30 – transmisja w Polsat Sport
mecz 3: BM Slam Stal – Stelmet BC, 24 maja (środa), godz. 17.30 – transmisja w Polsat Sport Extra
ew. mecz 4: BM Slam Stal – Stelmet BC, 26 maja (piątek), godz. 17.30 – transmisja w Polsat Sport
ew. mecz 5: Stelmet BC - BM Slam Stal, 29 maja (poniedziałek), godz. 17.30 – transmisja w Polsat Sport

Bilans w sezonie zasadniczym: 1-1 (76:65 dla Stelmetu w Zielonej Górze, 90:85 dla BM Slam Stali w Ostrowie Wlkp.)

Średnia zdobywanych punktów: Stelmet BC – 80,9; BM Slam Stal – 77,1

Średnia traconych punktów: Stelmet BC – 72,3; BM Slam Stal – 72,4

Najważniejsze pojedynki: Przemysław Zamojski kontra Marc Carter; Vladimir Dragicević kontra Shawn King

Liderzy: Stelmet BC – Vladimir Dragicević (12,3 punktu na mecz); BM Slam Stal – Aaron Johnson (12,1 punktu na mecz)

Przewagi Stelmetu BC: Każdy coś wnosi i „nie lekceważ serca mistrza”. Trener Artur Gronek ma w tym sezonie naprawdę wielu zawodników gotowych do gry na najwyższym poziomie – może skorzystać nawet z jedenastu, z czego aż sześciu grało już w reprezentacji Polski! Co najważniejsze, każdy z nich może być kluczowy i wnieść coś do ostatecznego wyniku – zbiórkę, asystę, czy punkty. Żaden inny zespół nie ma takich możliwości manewru i zmian taktycznych w trakcie spotkania. Mimo że Stelmet w tym sezonie nie jest absolutnym dominatorem, to nie można zapominać o doświadczeniu tego zespołu i sukcesach w ostatnich latach. „Nie lekceważ serca mistrza” - słynne powiedzenie Rudy’ego Tomjanovicha może sprawdzić się także w przypadku klubu z Zielonej Góry.

Przewagi BM Slam Stali: Głód sukcesu i świetny trzon drużyny. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego czeka na wielki sukces od 2002 roku, kiedy to sięgnął po brązowe medale. Teraz ma szansę nawet na przebicie tego wyniku, chociaż wiadomo, że nie będzie to łatwe do wykonania. Po zmianie szkoleniowca na Emila Rajkovicia i korektach w składzie BM Slam Stal gra jednak świetnie. Trzon drużyny stanowią Aaron Johnson, Marc Carter oraz Shawn King, którego trenerzy wybrali nie tylko do najlepszej piątki rozgrywek, ale uznali go też za MVP sezonu! Ta trójka już nie raz udowodniła, że potrafi decydować o wynikach spotkań. Są doświadczeni, skuteczni (14/19 za trzy Cartera w ćwierćfinałach!) i pewnie siebie. Czy wystarczy to do sprawienia niespodzianki?