AZS ma nowy sztab szkoleniowy
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

AZS ma nowy sztab szkoleniowy

Dariusz Szczubiał będzie trenerem AZS Koszalin w sezonie 2017/2018 Polskiej Ligi Koszykówki. Jego asystentem został Wojciech Zeidler. W drużynie zagra Jakub Dłoniak.

,

Trener Dariusz Szczubiał ostatnio - na początku sezonu 2015/2016 - pracował w Polpharmie Starogard Gdański. W przeszłości był już trenerem w Koszalinie, a także w klubach z Warszawy, Jarosławia, Kołobrzegu i Tarnobrzega. Był także selekcjonerem reprezentacji Polski. Jego asystentem został Wojciech Zeidler, który pracował w AZS z trenerami Teo Cizmiciem oraz Igorem Miliciciem.

Na swoich stanowiskach pozostali Jacek Imiołek – kierownik zespołu oraz Lucjan Kasprzak - trener odnowy biologicznej.

- Cieszę się, że ponownie będę mógł prowadzić koszalińską drużynę. Chcemy zbudować skład na miarę naszych możliwości. Kibice mają widzieć drużynę, która walczy w każdym meczu. Na parkiecie mają zostawać krew, pot i łzy. Zespół ma być zbilansowany - powiedział trener AZS Dariusz Szczubiał.

Klub podpisał również umowę z Jakubem Dłoniakiem. Rzucający ostatni sezon spędził w TBV Starcie Lublin, gdzie zdobywał średnio 6,4 punktu i 1,8 zbiórki na mecz. Ważne kontrakty z zespołem mają także Piotr Stelmach, Igor Wadowski oraz Artur Pabianek.