Anwil - Energa Czarni: Rewanż za mecze o brąz
fot. Piotr Kieplin/Anwil

,

Lista aktualności

Anwil - Energa Czarni: Rewanż za mecze o brąz

W ćwierćfinale play-off dojdzie do rewanżu na zeszłoroczną rywalizację o brązowe medale! Czy Energa Czarni, która zakończyła rozgrywki na ósmym miejscu, jest w stanie zagrozić silnemu Anwilowi?

,

Terminarz:

mecz 1 (Włocławek) - czwartek, 4 maja, godz. 19.50, transmisja w serwisie Emocje.TV
mecz 1 (Włocławek) - sobota, 6 maja, godz. 17.30, transmisja w Polsacie Sport Extra HD
mecz 3 (Słupsk) - wtorek, 9 maja, godz. 19.50, transmisja w serwisie Emocje.TV
ew. mecz 4 (Słupsk) - czwartek, 11 maja
ew. mecz 5 (Włocławek) - niedziela, 14 maja

Bilans w sezonie zasadniczym: 1-1 (80:75 dla Energi Czarnych w Słupsku, 69:63 dla Anwilu we Włocławku)

Średnia zdobywanych punktów: Anwil - 80,4; Energa Czarni - 77,6

Średnia traconych punktów: Anwil - 73; Energa Czarni - 74,8

Najważniejsze pojedynki: Josip Sobin kontra David Kravish; Nemanja Jaramaz kontra Chavaughn Lewis

Liderzy: Anwil - Nemanja Jaramaz (12,3 punktu na mecz); Energa Czarni - Chavaughn Lewis (14,1 punktu na mecz)

Przewagi Anwilu: Pomysły w defensywie oraz świetna seria zwycięstw. Trener Igor Milicić znany jest ze swoich pomysłów w obronie. Często decyduje się na defensywę strefową, ale lubi ją także zmieniać podczas meczów, co potrafi zaskoczyć rywali. Indywidualnie w tym elemencie nieźle radzą sobie Kamil Łączyński oraz Toney McCray. Anwil jest w trakcie rewelacyjnej serii zwycięstw - aż 12 ostatnich meczów padło łupem włocławian. Ta ekipa ostatni raz w PLK przegrała… 12 lutego z Miastem Szkła Krosno na wyjeździe. Zespół jest chwalony głównie za pełne energii końcówki spotkań. Jak długo utrzymają tak dobrą formę?

Przewagi Energi Czarnych: Duet Lewis - Goods oraz brak presji. Chavaughn Lewis i Anthony Goods dołączyli do zespołu ze Słupska w trakcie sezonu i właściwie z miejsca stali się ważnymi postaciami. Są niesamowicie groźni w ofensywie - łącznie zdobywają średnio 27 punktów na mecz - ale do tego dodają też zbiórki, asysty oraz niezłą defensywę. Energa Czarni w trakcie rozgrywek przeszła wiele zmian kadrowych, tracąc m.in. dotychczasowych liderów: Jerela Blassingame’a oraz Justina Jacksona. Przez te zawirowania sam awans do fazy play-off można uznać za doskonały wynik. Każde zwycięstwo w tej fazie będzie sukcesem.