Stelmet czy Anwil? Kto sięgnie po Puchar Polski?
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Stelmet czy Anwil? Kto sięgnie po Puchar Polski?

W wielkim finale Pucharu Polski w warszawskiej hali Arena Ursynów zmierzą się Stelmet BC Zielona Góra i Anwil Włocławek! Która z tych drużyn wywalczy trofeum? Transmisja w Polsacie Sport od godz. 17.30.

Transmisja: Polsat Sport od godz. 17.30

W tym sezonie: 82:74 dla Stelmetu w Zielonej Górze

Najważniejsze pojedynki: Łukasz Koszarek kontra Kamil Łączyński; Adam Hrycaniuk kontra Josip Sobin

Zapowiedź: Pora na wielki finał Pucharu Polski! Stelmet miał dodatkowy dzień odpoczynku między meczami, ale w tak ważnym spotkaniu nie powinno mieć to dużego znaczenia. Za to na pewno istotne będzie starcie czołowych polskich rozgrywających, czyli Łukasza Koszarka oraz Kamila Łączyńskiego. Obaj w półfinałach sięgnęli po nagrody dla najlepszych zawodników meczów, a teraz będą mieli okazję do przetestowania swoich umiejętności w bezpośrednim pojedynku. Ciekawie zapowiada się także starcie prawdziwych środkowych, czyli reprezentanta Polski Adama Hrycaniuka i Josipa Sobina, który ciągle zaskakuje swoimi manewrami podkoszowymi.

Ciekawostki: Łukasz Koszarek w latach 2007-2009 występował w ekipie z Włocławka; Anwil ostatni raz Puchar Polski zdobył w 2007 roku, natomiast Stelmet w 2015 roku; obie drużyny spotkały się półfinale Pucharu Polski w zeszłym roku – wtedy zespół z Zielonej Góry wygrał 87:59