Dylewicz wraca do Sopotu!
fot. Trefl Sopot

,

Lista aktualności

Dylewicz wraca do Sopotu!

Filip Dylewicz (36 lat, 202 cm) po trzech latach przerwy wraca do Trefla Sopot.

,

Dylewicz w 1997 roku przeniósł się do Trefla Sopot z Astorii Bydgoszcz. W sezonie 2002/2003 grał w zespole z Pruszkowa, rozgrywki 2009/2010 spędził we włoskim Air Avellino, a w trzech ostatnich sezonach był graczem PGE Turowa Zgorzelec. Przez pozostałe lata swojej kariery występował w klubach z Trójmiasta (pod różnymi nazwami: Trefl Sopot, Prokom Trefl Sopot, Asseco Prokom Sopot).

Z zespołem ze Zgorzelca w 2014 roku zdobył mistrzostwo Polski i został MVP finałów Tauron Basket Ligi. W ostatnich rozgrywkach zdobywał średnio 13,3 punktu, 7,3 zbiórki i 2,6 asysty na mecz.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że po trzech latach znów założę moją ulubioną żółto-czarną koszulkę z numerem ósmym. Myślę, że władzom klubu udało się stworzyć ciekawą drużynę z odpowiednią proporcją zawodników doświadczonych do zdolnej młodzieży. Cieszy mnie, że w Sopocie nadal realizuje się wizja pana Kazimierza Wierzbickiego, który 19 lat temu sprawił, że znalazłem się w tym miejscu. Przez te wszystkie wspólne lata osiągnęliśmy wiele, ale mam nadzieję, że przed nami jeszcze sporo pięknych momentów - powiedział na oficjalnej stronie Trefla Sopot Filip Dylewicz.