Stelmet - Energa Czarni: Jak zaskoczyć mistrzów?
fot. Łukasz Capar/Energa Czarni

,

Lista aktualności

Stelmet - Energa Czarni: Jak zaskoczyć mistrzów?

Energa Czarni z pewnością chce sprawić niespodziankę i wyeliminować z walki o mistrzostwo Polski obrońców tytułu. Czy trener Donaldas Kairys i jego zawodnicy znajdą sposób na rewelacyjnie grający w tym sezonie Stelmet? Początek tej półfinałowej rywalizacji w piątek 13 maja o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.

,

Terminarz (transmisje w Polsacie Sport News):

mecz 1: Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk, piątek, 13 maja, godz. 20.00
mecz 2: Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk, niedziela, 15 maja, godz. 20.00
mecz 3: Energa Czarni Słupsk - Stelmet Zielona Góra, środa, 18 maja, godz. 20.00
ew. mecz 4: Energa Czarni Słupsk - Stelmet Zielona Góra, piątek, 20 maja, godz. 20.00
ew. mecz 5: Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk, poniedziałek, 23 maja, godz. 17.50

Bilans w sezonie zasadniczym: 2-0 dla Stelmetu (91:68 w Zielonej Górze, 70:41 w Słupsku)

Średnia zdobywanych punktów: Stelmet - 83,4; Energa Czarni - 80,9

Średnia traconych punktów: Stelmet - 67; Energa Czarni - 74,1

Najważniejsze pojedynki: Łukasz Koszarek kontra Jerel Blassingame; Dejan Borovnjak kontra Cheikh Mbodj

Liderzy: Stelmet - Mateusz Ponitka (10,4 puntu na mecz); Energa Czarni - Demonte Harper (13,3 punktu na mecz)

Przewagi Stelmetu: Własna hala oraz gwiazdy. Licznik zwycięstw Stelmetu w hali CRS w Tauron Basket Lidze jak na razie zatrzymał się na 40. To naprawdę imponująca liczba, którą zawodnicy trenera Saso Filipovskiego mogą jeszcze poprawić. Zielonogórzanie dominują przed własną publicznością, zarówno w obronie, jak i w ataku - to może być klucz dla całej serii. Stelmet ma w składzie także gwiazdy - reprezentantów Polski Mateusza Ponitkę i Łukasza Koszarka, ale także np. świetnie radzącego sobie Dee Bosta. Do tego grona można także dodać Karola Gruszeckiego, dla którego ta rywalizacja będzie wyjątkowa - zagra przecież przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Przewagi Energi Czarnych: Jerel Blassingame i środkowi. Amerykański rozgrywający w trakcie sezonu zasadniczego mógł mieć wzloty i upadki, ale teraz pokazuje jedno - na play-off jest w 100 proc. gotowy! Blassingame wie, kiedy jego drużyna potrzebuje punktów i potrafi świetnie podawać do wysokich graczy. Bez jego wyśmienitej dyspozycji Energa Czarni nie awansowałaby do półfinału. Słupszczanie mają w składzie dwóch dobrze uzupełniających się środkowych: Cheikha Mbodja i Justina Jacksona, którzy w dodatku bardzo dobrze się rozumieją - mają za sobą wspólną grę na uczelni Cincinnati. Ich zróżnicowany styl gry może być sporym utrudnieniem dla centrów Stelmetu.