27. kolejka: Ważne starcia w Słupsku i w Szczecinie
fot. Jacek Rydecki/PGE Turów

,

Lista aktualności

27. kolejka: Ważne starcia w Słupsku i w Szczecinie

Spotkania Energi Czarnych Słupsk z PGE Turowem Zgorzelec oraz King Wilków Morskich Szczecin z Asseco Gdynia mogą sporo namieszać w tabeli Tauron Basket Ligi. Wielki hit tej kolejki, czyli starcie Stelmetu Zielona Góra z Rosą Radom w niedzielę od godz. 13.35 w Polsacie Sport News.

,

Trefl Sopot - Anwil Włocławek, sobota, godz. 16.00 - przekaz wideo na Emocje.TV

Sopocianie dzięki akcji Anthony’ego Irelanda wygrali swój ostatni mecz ze Startem Lublin, natomiast Anwil mógł liczyć niedawno na Roberta Skibniewskiego i dlatego pokonał Stelmet Zielona Góra. Trefl w tym spotkaniu z pewnością będzie chciał ponownie jak najlepiej wykorzystać swojego rozgrywającego. Włocławianie mają jednak szeroką kadrę - z reprezentantem Czech, Davidem Jelinkiem, na czele. Dla gości ważne może być zatrzymanie pod koszami Atera Majoka.

Ciekawostki: Sławomir Sikora (Trefl) w pierwszym meczu między tymi drużynami rzucił 12 punktów - najwięcej w tym sezonie; David Jelinek (Anwil) to najlepszy strzelec TBL ze średnią 18,9 punktu na mecz

Pierwszy mecz: 76:60 dla Anwilu

 

Start Lublin - Polfarmex Kutno, sobota, godz. 18.00 - przekaz wideo na Emocje.TV

Lublinianie w minionej kolejce przegrali przed własną publicznością z Treflem Sopot. Polfarmex z kolei okazał się minimalnie słabszy od Polskiego Cukru Toruń. Kutnianie chcą być jak najwyżej przed play-off, więc liczy się dla nich każde zwycięstwo. W tym spotkaniu ciekawie zapowiada się rywalizacja młodych rozgrywających - Jana Grzelińskiego i Grzegorza Grochowskiego. Ważny dla przebiegu rywalizacji będzie pojedynek pod koszami pomiędzy Jarosławem Trojanem a Michaelem Fraserem.

Ciekawostki: Michael Fraser (Polfarmex) to najlepszy zbierający całej TBL - średnio 9,8 zbiórki na mecz; Jarosław Zyskowski (Polfarmex) jest najskuteczniejszy w rzutach za trzy - 48,2 proc.

Pierwszy mecz: 67:58 dla Polfarmexu

 

Siarka Tarnobrzeg - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, sobota, godz. 18.00 - przekaz wideo na Emocje.TV

Zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka zdecydowanie przegrał swój ostatni mecz z Rosą Radom. BM Slam Stal ma już tylko matematyczne szanse na awans do play-off, ale z pewnością będzie walczyć o jak najwyższe miejsce po sezonie zasadniczym. Do gry w Siarce wrócił Gary Bell i radzi sobie świetnie - jego pojedynek strzelecki z Curtisem Millagem może być kluczowy dla tej rywalizacji. Warto będzie także zwrócić uwag na starcie Zacha Robbinsa z Alexisem Wangmene.

Ciekawostki: Alexis Wangmene (BM Slam Stal) w pierwszym meczu między tymi drużynami rzucił 18 punktów - tak dobry wynik osiągnął jeszcze tylko w meczu ze Śląskiem; Jakub Patoka (Siarka) to drugi gracz TBL pod względem skuteczności rzutów wolnych - 87,7 proc.

Pierwszy mecz: 71:67 dla BM Slam Stali

 

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec, sobota, godz. 18.00 - przekaz wideo na Emocje.TV

Energa Czarni walczy o pierwszą czwórkę przed play-off, a do tego potrzebne są kolejne zwycięstwa. PGE Turów z kolei ma realne szanse, aby dołączyć do grona ćwierćfinalistów, więc nie podda się łatwo w Słupsku. Jerel Blassingame kontra Daniel Dillon - obok tego pojedynku rozgrywających nie można przejść obojętnie. Bardzo ciekawie zapowiada się także rywalizacja strzelców - Łukasza Seweryna i Jakuba Karolaka oraz podkoszowych - Cheikha Mbodja oraz Kirka Archibeque’a.

Ciekawostki: Daniel Dillon (PGE Turów) w pierwszym meczu między tymi drużynami rzucił 31 punktów - to jego najlepszy wynik w TBL; Jerel Blassingame (Energa Czarni) to najlepszy podający ligi ze średnią 6,2 asysty na mecz

Pierwszy mecz: 83:81 dla PGE Turowa

 

Polpharma Starogard Gdański - MKS Dąbrowa Górnicza, sobota, godz. 18.00 - przekaz wideo na Emocje.TV

Zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa sprawił ostatnio niespodziankę i dzięki trafieniu Johnny’ego Dee pokonał na wyjeździe PGE Turów Zgorzelec. MKS z kolei, mimo ambitnej walki, nie zdołał dogonić King Wilków Morskich Szczecin. Motorem napędowym dąbrowian jest Rashaun Broadus i to jego starcie z Marcinem Fliegerem może być kluczowe w tej rywalizacji. Polpharma może mieć spore problemy pod koszami - w ekipie trenera Drażena Anzulovicia bardzo dobrze radzą sobie Eric Williams i Drago Pasalić.

Ciekawostki: Piotr Pamuła (MKS) rzucił w pierwszym meczu między tymi drużynami osiem trójek - to najlepszy wynik tego sezonu TBL; Michael Hicks (Polpharma) jest trzecim strzelcem rozgrywek ze średnią 17,7 punktu na mecz

Pierwszy mecz: 74:57 dla MKS

 

Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom, niedziela, godz. 13.45 - transmisja w Polsacie Sport News

WIĘCEJ O TYM MECZU

 

King Wilki Morskie Szczecin - Asseco Gdynia, niedziela, godz. 18.00 - przekaz wideo na Emocje.TV

To bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn w kontekście ich awansu do play-off. Zwycięstwo bardziej potrzebne jest w tym momencie Asseco, ale King Wilki Morskie też chce być jak najwyżej w tabeli. Coraz więcej w ekipie ze Szczecina zależy od Russella Robinsona i to właśnie na nim skupi się zapewne Anthony Hickey. Przeciwnicy szczecinian zwykle mają spore problemy z ich strefą podkoszową - sporo pracy tym razem czekać będzie Jakuba Parzeńskiego i Djordje Kaplanovicia.

Ciekawostki: Ovidijus Galdikas (King Wilki Morskie) przez ostatnie dwa sezony występował w drużynie z Gdyni; Asseco to najczęściej rzucająca za trzy drużyna w TBL - średnio 28,2 rzutu na mecz

Pierwszy mecz: 71:65 dla Asseco