Polski Cukier - Stelmet: Gibson kontra Bost

,

Danny Gibson i Dee Bost z pewnością są zawodnikami, których można brać pod uwagę wybierając MVP całego sezonu Tauron Basket Ligi. Który z nich okaże się lepszy w bezpośrednim starciu? Transmisja meczu Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra w niedzielę od godz. 19.50 w Polsacie Sport News.

,

Pierwszy mecz między tymi drużynami był wyrównany i jego losy rozstrzygały się dopiero w końcówce. Co prawda w pierwszej połowie sytuację kontrolowali mistrzowie Polski, ale na początku czwartej kwarty zespołowi z Torunia udało się doprowadzić do remisu. W ostatnich minutach znowu lepszy był Stelmet, ale Polski Cukier był blisko, o czym świadczy wynik 83:78. Za to spotkanie można wyróżnić Mateusza Ponitkę, który zanotował 16 punktów, osiem zbiórek i sześć asyst oraz Maksyma Kornijenkę z 25 punktami, 12 zbiórkami i pięcioma asystami.

Najważniejszy indywidualny pojedynek tego meczu to ten pomiędzy rozgrywającymi - Dannym Gibsonem i Dee Bostem. O zawodniku Polskiego Cukru mówi się w tym sezonie bardzo dużo, ponieważ już nie jeden raz gwarantował swojej drużynie zwycięstwo. Amerykanin jest w świetnej formie - to prawdopodobnie jego najlepszy sezon w karierze - średnio zdobywa 18,3 punktu i 6,2 asysty na mecz. W obydwu statystykach jest drugi spośród wszystkich graczy Tauron Basket Ligi.

Dee Bost jest absolwentem uczelni Mississippi State, a w przeszłości był w kręgu zainteresowań takich zespołów jak Portland Trail Blazers i Utah Jazz. Ostatni sezon spędził w tureckim Trabzonsporze, ale to gra w Stelmecie dała mu okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w Eurolidze. Amerykanin jest niezwykle szybki i bardzo dobrze uzupełnia się na pozycjach obwodowych z Łukaszem Koszarkiem. Jego znakiem firmowym są wejścia pod kosz, ale potrafi też zaskoczyć rywali celną trójką.

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja pomiędzy Michałem Michalakiem i Mateuszem Ponitką, czyli dwoma wicemistrzami Świata do lat 17 z 2010 roku z Hamburga. Ważne może okazać się także starcie pod koszami pomiędzy bardzo silnymi zawodnikami z Bałkanów - Stevanem Miloseviciem i Dejanem Borovnjakiem.

Stelmet ostatnio koncentrował się na starciu w ćwierćfinale Europucharu z Herbalife Gran Canaria Las Palmas, ale można być pewnym, że meczu na szczycie Tauron Basket Ligi nie zlekceważy. W ekipie Polskiego Cukru na kontuzje narzekali Łukasz Wiśniewski i Maksym Kornijenko, ale jest spora szansa, że wystąpią w najbliższym meczu. Tego drugiego zawodnika może zastąpić Sean Denison, który wrócił niedawno do drużyny z Torunia.

Początek spotkania Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra w niedzielę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.50.