Śląsk - Energa Czarni: Świetny mecz Harpera

,

Energa Czarni Słupsk pokonała Śląsk Wrocław 85:73 w zaległym spotkaniu 18. kolejki Tauron Basket Ligi.

,

Spotkanie w pierwszych minutach było bardzo wyrównane. Śląsk po akcji 2+1 Michała Jankowskiego prowadził 11:8, ale od tego momentu serią 9:0 popisała się Energa Czarni. Słupszczanie wygrywali 17:11 po trafieniach Jerela Blassingame’a i Cheikha Mbodja. Po 10 minutach rywalizacji goście mieli pięć punktów przewagi dzięki akcji Kacpra Borowskiego. W drugiej części meczu wrocławianie zbliżali się na jeden punkt, ale trójkami odpowiadali Grzegorz Surmacz i Łukasz Seweryn. Później jednak bardzo dobrze radził sobie Jarvis Williams - dzięki niemu zespół trenera Emila Rajkovicia wrócił na prowadzenie. Świetny fragment meczu zanotował także Demonte Harper i po jego rzutach to słupszczanie wygrali pierwszą połowę 41:35.

Trzecia kwarta ponownie była zacięta. Śląsk potrafił prowadzić po trójce Michała Jankowskiego, ale po chwili pięć punktów przewagi mieli słupszczanie dzięki akcji 2+1 Cheikha Mbodja. Później po jednym z kolejnych trafień Jarvisa Williamsa gospodarze wygrywali trzema punktami, ale w końcówce kwarty serią 11:2 popisała się Energa Czarni i po rzutach wolnych Jerela Blassingame’a było 64:58. W pewnym momencie ostatniej kwarty zespół trenera Donaldasa Kairysa zanotował serię 12:0 - po trójkach Jarosława Mokrosa i Demonte Harpera prowadził aż 76:62. Tego wrocławianie nie byli w stanie już odrobić. Ostatecznie goście wygrali 85:73.

Najlepszym zawodnikiem Energi Czarnych był Demonte Harper z 24 punktami, sześcioma zbiórkami i czterema asystami. Jarosław Mokros dołożył do tego 14 punktów i dziewięć zbiórek. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Jarvis Williams z 19 punktami i ośmioma zbiórkami.