Puchar FIBA Europe: Turk Telekom wygrywa we Wrocławiu

,

Turk Telekom Ankara pokonał we Wrocławiu Śląsk 69:48 w kolejnym spotkaniu Pucharu FIBA Europe. Najlepszym zawodnikiem zespołu trenera Emila Rajkovicia był Jarvis Williams z 12 punktami i 15 zbiórkami.

,

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy po trafieniu Mateusza Jarmakowicza prowadzili 10:4. Później inicjatywę przejęli Turcy, wygrywając pierwszą kwartę po trójce Benjamina Woodside’a 17:12. Druga część meczu była bardzo wyrównana i Śląsk był nawet minimalnie w niej lepszy, ale po 20 minutach przegrywał nadal czterema punktami. W trzeciej kwarcie Turk Telekom powiększał swoje prowadzenie - po jednej z akcji Ermala Kurtoglu było nawet 46:35. Ostatnia część spotkania to kontrolowanie sytuacji przez zespół z Ankary. Ostatecznie goście wygrali 69:48.

Śląsk Wrocław - Turk Telekom Ankara 48:69 (12:17, 13:12, 12:17, 11:23)

Śląsk: Williams 12, N. Kulon 10, Ikovlev 8, Kowalenko 8, Jankowski 5, Jarmakowicz 4, Mróz 1, M. Kulon 0, Han 0

Turk Telekom: Woodside 14, Jenkins 12, Kurtoglu 11, Buckner 9, Akpinar 7, Veyseloglu 6, Ozer 5, Goktas 3, Buker 2, Cevit 0, Rasić 0