Puchar FIBA Europe: Skuteczna końcówka Szwedów

,

Szwedzka drużyna Boras Basket dzięki dobrej grze w ostatniej kwarcie pokonała we Wrocławiu Śląsk 86:81 w kolejnym spotkaniu Pucharu FIBA Europe. Najlepszym zawodnikiem zespołu trenera Emila Rajkovicia był Denis Ikovlev z 22 punktami.

,

Spotkanie od samego początku było niezwykle zacięte. Pierwsza kwarta była minimalnie lepsza dla gospodarzy, którzy po trójce Mateusza Jarmakowicza prowadzili 26:25. W drugiej kwarcie Śląsk miał maksymalnie osiem punktów przewagi dzięki trafieniu tego samego gracza, ale goście potrafili później doprowadzić do wyrównania. W kolejnej części meczu to wrocławianie nadal częściej byli na prowadzeniu, s świetnie radził sobie Denis Ikovlev. Ostatnią kwartę ekipa Boras Basket zaczęła jednak od serii 8:0, a później kontrolowała sytuację na parkiecie. Zespół trenera Emila Rajkovicia nie mógł w odpowiednim momencie na to zareagować i dlatego szwedzka drużyna wygrała ostatecznie 86:81.

Śląsk Wrocław - Boras Basket 81:86 (26:25, 23:21, 18:20, 14:20)

Śląsk: Ikovlev 22, Jankowski 18, Williams 13, Kowalenko 12, Jarmakowicz 10, Han 3, N. Kulon 3, M. Kulon 0

Boras Basket: Krayem 22, Maraker 14, Sigurdarson 12, Palm 10, Lundstedt 7, Gunnarsson 7, Vitali 6, Darbo 5, Brandmark 3