Chyliński zagra w Anwilu
fot. Sebastian Rzepiel

,

Lista aktualności

Chyliński zagra w Anwilu

Michał Chyliński (29 lat, 196 cm) przez najbliższe 2,5 roku będzie zawodnikiem Anwilu Włocławek.

,

Chyliński ma za sobą występy w Astorii Bydgoszcz, a także w klubach hiszpańskich - m.in. Unicaja Malaga. Najbardziej znany jest z gry w PGE Turowie Zgorzelec, gdzie występował w latach 2009-2015 (z przerwą na sezon 2010/2011, kiedy był kontuzjowany). Z tym klubem zdobył aż cztery medale - w tym złoty w 2014 roku. Ma na swoim koncie Superpuchar Polski, a także tytuł MVP tego meczu w sezonie 2014/2015.

Ostatnio Michał Chyliński grał w Telekom Baskets Bonn. W lidze niemieckiej zdobywał średnio 4,1 punktu na mecz. Ma za sobą także występy w reprezentacji Polski na EuroBasketach w 2009 i 2013 roku.

- Michał Chyliński to nazwisko znane wszystkim kibicom koszykówki w naszym kraju. Wielokrotny medalista, reprezentant kraju, jeden z najlepszych graczy na swojej pozycji, więc tym bardziej cieszymy się, że udało nam się podpisać kontrakt. I to kontrakt długoletni, co tylko potwierdza, że klub myśli już o przyszłości wybiegającej poza obecny sezon - mówi na oficjalnej stronie zespołu prezes Anwilu Włocławek, Arkadiusz Lewandowski.