Puchar FIBA Europe: Turk Telekom pokonuje Śląsk

,

Turk Telekom Ankara pokonał przed własną publicznością Śląsk Wrocław 96:68 w Pucharze FIBA Europe. Najlepszym strzelcem gości był Norbert Kulon z 17 punktami, sześcioma zbiórkami i czterema asystami.

,

Śląsk grał w tym spotkaniu już bez czterech Amerykanów. Gospodarze od samego początku potrafili to wykorzystać. Świetnie w pierwszej kwarcie grali Eric Buckner oraz Michael Jenkins i dzięki temu po 10 minutach było 22:10. Trener Emil Rajković miał do dyspozycji zaledwie ośmiu zawodników, co nie ułatwiało rotacji. Najbardziej wyrównana była trzecia kwarta spotkania, ale ekipa z Wrocławia nie była w stanie odrabiać strat. Ostatecznie Turk Telekom wygrał 96:68, choć na wyróżnienie w drużynie gości zasłużyli Norbert Kulon i Jarvis Williams, którzy zdobyli odpowiednio 17 i 16 punktów.

Turk Telekom Ankara - WKS Śląsk Wrocław 96:68 (22:10, 21:14, 23:20, 30:24)

Turk Telekom: Jenkins 19, Buckner 19, Woodside 16, Ozer 11, Kurtoglu 9, Brown 8, Akpinar 5, Veyseloglu 4, Goktas 3, Cevit 2

Śląsk: N. Kulon 17, Williams 16, Jankowski 11, Chanas 11, Jarmakowicz 10, Kowalenko 2, Stawiak 1, M. Kulon 0