Jelinek najlepszy w październiku
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Jelinek najlepszy w październiku

David Jelinek z Anwilu Włocławek został uznany przez Tauron Basket Ligę najlepszym graczem rozgrywek w październiku. Nagrodę – oficjalny zegarek Tauron Basket Ligi marki Festina – otrzymał przed meczem z Asseco Gdynia. Zapraszamy do pobierania oficjalnych tapet z tym graczem.

Jelinek w czterech spotkaniach w październiku zdobywał średnio 29,3 punktu, 5,8 zbiórki i 2,5 asysty, co składało się na eval na poziomie 25. Reprezentant Czech trzykrotnie przekroczył barierę 30 zdobytych punktów.

Anwil Włocławek w październiku wygrał z Rosą Radom, BM Slam Stal Ostrów Wlkp. i PGE Turowem Zgorzelec, a przegrał tylko na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

David Jelinek nagrodę - oficjalny zegarek Tauron Basket Ligi marki Festina – otrzymał przed meczem Anwil Włocławek - Asseco Gdynia.

Zapraszamy do pobierania oficjalnych tapet z tym graczem:

Pobierz tapetę:

1920x1080
1920x1200
1920x1440

Pobierz tapetę z kalendarzem:

1920x1080
1920x1200
1920x1440

 

David Jelinek:

- Przed sezonem rozmawiałem o Polsce z Patrikiem Audą, z którym dzieliłem pokój podczas zgrupowań reprezentacji Czech. Ciągle jesteśmy w kontakcie i nawzajem sprawdzamy swoje wyniki. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak dobrego początku sezonu. Za wcześnie jednak na opinie. Zagraliśmy dopiero cztery spotkania i wiele meczów jeszcze przed nami. Jeśli będę na pierwszym planie podczas całego sezonu, to będę szczęśliwy. Trener wymaga ode mnie, abym był agresywny, atakował obręcz i uczestniczył w kontratakach. Daje mi swobodę i bardzo długo mogę grać z piłką. Naszym celem jest awans do play-off, ale zobaczymy, jak potoczy się sezon. Chcielibyśmy zająć najwyższe możliwe miejsce.