Komentarze po meczu o Tauron Superpuchar Polski
fot. Piotr Koperski

Lista aktualności

Komentarze po meczu o Tauron Superpuchar Polski

Zapraszamy do przeczytania komentarzy po spotkaniu o Tauron Superpuchar Polski Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra.

Saso Filipovski (trener Stelmetu Zielona Góra): Trzeba przyznać, że to nie był to nasz najlepszy mecz. W pierwszej kwarcie pozwoliliśmy na zbyt wiele przeciwnikom. W trzeciej kwarcie wróciliśmy do gry, ale później daliśmy im przewagę. Byliśmy nerwowi, dlatego skuteczność nie była najlepsza. To jest początek sezonu, wiemy nad czym musimy popracować. Jestem zadowolony, że wygraliśmy Superpuchar. Zawodnicy muszą jednak trenować jeszcze lepiej - przed nami długa droga i dużo pracy.

Łukasz Koszarek (Stelmet Zielona Góra): To jest dla nas supersprawa wygrać Superpuchar. To pierwsze takie trofeum w klubie, więc jesteśmy zadowoleni. Mieliśmy sporo strat i słabszą skuteczność z dystansu. To sprawiło, że byliśmy bardzo nerwowi. Rosa zagrała bardzo solidnie. Dwóch Amerykanów dobrze rzucało za trzy. To ważne, że pokazaliśmy charakter, że się nie poddajemy i gramy do końca. Teraz czas, żeby trenować i z każdym spotkaniem poprawiać błędy.

Wojciech Kamiński (trener Rosy Radom): Toczyliśmy wyrównany pojedynek. Decydował jeden rzut. Mateusz to trafił - czapki z głów. Pomimo że C.J. dziurawił kosz, to ich obrona była na tyle dobra, że nie podłączyli się inni zawodnicy. Ten mecz jest za nami, teraz musimy odpocząć. Musimy koncentrować się na kolejnym przeciwniku.

C.J. Harris (Rosa Radom): Myślę, że rozegraliśmy dobry mecz, graliśmy twardo. W trakcie ostatnich pięciu minut gry popełniliśmy zbyt dużo błędów. Stelmet to wykorzystał i zdobywał ważne punkty.