,

Lista aktualności

Kairys nowym trenerem Energi Czarnych

38-letni Litwin Donaldas Kairys do końca obecnego sezonu Tauron Basket Ligi będzie trenerem Energi Czarnych Słupsk.

,

W trakcie swojej kariery był już pierwszym trenerem takich zespołów jak Tsmoki Mińsk, Dnipro Azot Dnieprodzierżyńsk i ASK Ryga. Ponadto pracował jako asystent w Lokomotiwie Kubań Krasnodar, Lietuvos Rytas Wilno, Chimki Moskwa i CSKA Moskwa. Był także związany z reprezentacją Litwy. Nowy trener Energi Czarnych miał także okazję przyglądać się pracy w San Antonio Spurs.

Kairys swój pierwszy trening w Słupsku poprowadził już w czwartek. Jako trener zadebiutuje 23 stycznia w spotkaniu z Wikaną Startem w Lublinie.

- Jestem bardzo podekscytowany tym, że jestem w Słupsku, zawsze dobrze trafić do miejsca, w którym wszyscy emocjonują się koszykówką. Energa Czarni to klub z tradycjami i ambicjami, czeka mnie więc prawdziwe wyzwanie. Trenerzy Lisztwan i Frank wykonali wiele dobrej pracy, co z pewnością ułatwi mi zadanie. Nie mogę tego po prostu zepsuć. Muszę mądrze podejść do prowadzenia naszego zespołu, myślę o pewnych korektach, ale muszą one być wprowadzane z rozwagą - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Donaldas Kairys.