Czyż zagra w PGE Turowie
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Czyż zagra w PGE Turowie

Aleksander Czyż (24 lata, 201 cm) został nowym zawodnikiem PGE Turowa Zgorzelec. Skrzydłowy będzie debiutował w Tauron Basket Lidze.

,

Czyż w swojej karierze występował w NCAA w słynnej drużynie uczelni Duke, ale później przeniósł się do zespołu uczelni Nevada. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był włoski Virtus Rzym. W sezonie 2012/2013 zdobywał tam średnio 5,6 punktu i 3,7 zbiórki na mecz.

Skrzydłowy próbował także dostać się do NBA – brał udział w Lidze Letniej NBA w barwach Chicago Bulls i Portland Trailblazers, trenował z kilkoma innymi drużynami. W sezonie 2013/2014 występował w D-League w zespołach Fort Wayne Mad Ants i Canton Charge. W tej ostatniej ekipie zdobywał średnio 11,5 punktu i 7,1 zbiórki w każdym spotkaniu.

- Rozmawialiśmy z Aleksandrem od kilku dni. Wiemy, że zawodnik wraca po kontuzji i długo nie grał, ale wierzymy w to, że szybko zgra się z drużyną. Potencjał tego gracza jest bardzo duży i wszyscy doskonale o tym wiedzą - mówi na oficjalnej stronie zespołu prezes PGE Turowa Waldemar Łuczak.