Lista aktualności

Oficjalne nagrody Dominet Basket Ligi za sezon 2005/06

Goran Jagodnik najlepszym zawodnikiem, Eugeniusz Kijewski najlepszym trenerem, Tomas Masiulis najlepszy w obronie - Dominet Basket Liga przyznaje nagrody najlepszym koszykarzom ostatniego sezonu.


W głosowaniu mediów wybrano najlepszych zawodników Dominet Basket Ligi sezonu 2005/2006. Podobnie jak to się odbywa w lidze NBA, najważniejsze nagrody oficjalne ligi przyznają właśnie dziennikarze. Za udział w głosowaniu dziękujemy: Oldze Miriam Przybyłowicz (PAP), Markowi Ceglińskiemu („Rzeczpospolita"), Krzysztofowi Gieszczykowi („Sport"), Krzysztofowi Jordanowi („Fakt"), Adamowi Romańskiemu („Gazeta Wyborcza"), Piotrowi Szeleszczukowi (www.plk.pl), Michałowi Tomasikowi („Życie Warszawy"), Rafałowi Tymińskiemu („Przegląd Sportowy") i Markowi Żochowskiemu („Super Express").

Oto wyniki:


Najlepszy zawodnik sezonu


Zwycięzca: Goran Jagodnik (Prokom Trefl Sopot)


Niewielką różnicą głosów za najlepszego został uznany Słoweniec. Skrzydłowy Prokomu był najrówniej grającym zawodnikiem mistrzów Polski orzez cały sezon.


Głosy zebrali także: Rick Apodaca (Polpak), Miah Davis (Czarni), Christian Dalmau (Prokom), Adam Wójcik (Prokom).


Najlepszy obrońca sezonu


Zwycięzca: Tomas Masiulis (Prokom Trefl Sopot)


Najlepszego zawodnika finału nie mogło zabraknąć wśród naszych laureatów. Choć walka o to trofeum z Rashidem Atkinsem była bardzo wyrównana.


Głosy zebrali także: Rashid Atkins (Prokom), Steve Thomas (Polpak).


Najlepszy młody gracz (rocznik 1985 i młodsi)


Zwycięzca: Michał Chyliński (Astoria Bydgoszcz)


20-letni debiutant z Bydgoszczy z meczu na mecz grał coraz lepiej. Dlatego wyprzedził Kamila Chanasa, który po świetnym początku odniósł niestety kontuzję. Chyliński - jeśli zostanie w Polsce - ma szansę zdobyć tę nagrodę raz jeszcze za rok.


Głosy zebrał także: Kamil Chanas (Era Śląsk Wrocław)


Największy postęp sezonu


Zwycięzca: Kamil Chanas (Era Śląsk Wrocław)


Choć zagrał tylko na początku sezonu, pewnie zwyciężył w naszym głosowaniu w tej kategorii. Z zawodnika rzadko wchodzącego na boisko stał się jednym z liderów Śląska. Oby tak dalej.


Głosy zebrali także: Krzysztof Szubarga (Polpak), Iwo Kitzinger (Unia), Krzysztof Mielczarek (Noteć).


Najlepszy trener sezonu


Zwycięzca: Eugeniusz Kijewski (Prokom Trefl Sopot)


Trener mistrzów Polski miał tylko jednego konkurenta - Igora Griszczuka, który był rewelacją sezonu z Czarnymi Słupsk. Dziennikarze przypominali, żeby podkreślić rolę Jacka Winnickiego i... Tomasa Pacesasa w trenerskich sukcesach Kijewskiego.


Głosy zebrał także: Igor Griszczuk (Czarni).


Pierwsza piątka sezonu


Miah Davis (Energa Czarni Słupsk)

Rick Apodaca (Polpak Świecie)

Michał Ignerski (Anwil Włocławek)

George Reese (Stal Ostrów)

Adam Wójcik (Prokom Trefl Sopot)


Mała ciekawostka - najlepszy zawodnik sezonu nie znalazł się w pierwszej piątce! Dla Gorana Jagodnika zabrakło miejsca, bo większość głosujących widziała w piątce na jego pozycji Michała Ignerskiego. Cóż, tak ułożyło się głosowanie. W pierwszej piątce są przedstawiciele czterech najlepszych klubów sezonu oraz George Reese z rewelacyjnej Stali Ostrów.


Głosy otrzymali także: Christian Dalmau (Prokom), Steve Thomas (Polpak), Tomas Masiulis (Prokom), Goran Jagodnik (Prokom), Jerry Johnson (Polpharma), Łukasz Koszarek (Polonia), Damien Kinloch (Polpharma).