,

Lista aktualności

Kemp wzmacnia zespół z Sopotu

Willie Kemp (27 lat, 188 cm) został nowym zawodnikiem Trefla Sopot. Amerykanin ma zamknąć podstawową rotację brązowych medalistów poprzedniego sezonu Tauron Basket Ligi.

,

Amerykanin jest absolwentem uczelni Memphis. Później występował w D-League oraz w Tunezji. Jego pierwszym europejskim klubem był Astrum Levice. Poprzednie rozgrywki rozpoczynał w rumuńskim Gaz Metan Medias, gdzie miał okazję do pokazania się w pucharze Eurochallenge. Sezon kończył w BK Ventspils, z którym zdobył ostatecznie mistrzostwo Łotwy. Zdobywał tam średnio 7,7 punktu i 2,3 asysty na mecz.

- Zależało nam na pozyskaniu zawodnika obwodowego, który mógłby grać jednocześnie zarówno z Sarunasem Vasiliauskasem, jak i Michałem Michalakiem. Willie Kemp powinien stanowić dobre uzupełnienie dla obu tych graczy. To wszechstronny koszykarz, który niejako „zaprogramowany” jest na grę zespołową, a jednocześnie bez problemu jest w stanie wcielić się w rolę strzelca i przesądzić o losach spotkania – mówi na oficjalnej stronie zespołu Tomasz Kwiatkowski, dyrektor sportowy Trefla Sopot.