Trzech nowych graczy w Polpharmie
fot. Grzegorz Bereziuk

,

Lista aktualności

Trzech nowych graczy w Polpharmie

Zespół ze Starogardu Gdańskiego podpisał umowy z trzema zawodnikami: Jessiem Sappem, Bartoszem Bochno oraz Kacprem Sękiem.

,

Jessie Sapp (28 lat, 186 cm) jest znany w Polsce z gry w Kotwicy Kołobrzeg, dla której w trakcie czterech sezonów rozegrał 60 spotkań. W minionych rozgrywkach w Tauron Basket Lidze zdobywał średnio 14,1 punktu, 4,6 zbiórki oraz 4 asysty na mecz. Sezon kończył w greckim Aries Trikala, gdzie notował średnio 3,8 punktu i 1,3 asysty.

- Jessie podobał mi się od jego pierwszego sezonu w Tauron Basket Ligi. Widać, że jest to świetnie wyszkolony technicznie zawodnik, imponuje przeglądem pola, a do tego dysponuje świetnym rzutem. Będzie to najbardziej doświadczony gracz w tej ekipie - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Tomasz Jankowski.

Bartosz Bochno (26 lat, 193 cm) w przeszłości występował w zespołach ze Zgorzelca i Wrocławia. Ostatnio był zawodnikiem pierwszoligowej ekipy Polski Cukier SIDen Toruń, gdzie rzucał 7,7 punktu na mecz.

Kacper Sęk (23 lata, 200 cm) przez większość kariery związany był z Wrocławiem. W minionym sezonie grał w słowackiej ekipie Spisska Nova Ves. Tam zdobywał średnio 8,8 punktu i 3,6 zbiórki w każdym spotkaniu.