MKS Dąbrowa Górnicza z zaproszeniem do gry w TBL i pierwszymi umowami
fot. Rafał Kurianowicz

,

Lista aktualności

MKS Dąbrowa Górnicza z zaproszeniem do gry w TBL i pierwszymi umowami

W środę 18 czerwca w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa Zarządu Polskiej Ligi Koszykówki Jacka Jakubowskiego i przedstawicieli klubu MKS, podczas której drużyna otrzymała zaproszenie do gry w Tauron Basket Lidze. Klub poinformował jednocześnie o pierwszych podpisanych kontraktach.

,

W najbliższym sezonie w ekipie MKS na pewno zagrają Marcin Piechowicz, Mateusz Dziemba (obaj z dwuletnimi kontraktami), Paweł Zmarlak, Grzegorz Małecki, Przemysław Szymański oraz Piotr Zieliński, który wraca po kontuzji. Trenerem zespołu nadal będzie Wojciech Wieczorek.

- Po zakończeniu sezonu propozycje przedłużenia umów otrzymali wszyscy, którzy grali z nami w zakończonych rozgrywkach pierwszoligowych. Doceniliśmy ich trud i chcemy, by mogli walczyć z MKS także na parkietach ekstraklasy. Zwłaszcza że zdajemy sobie sprawę z tego, jakimi prawami rządzi się rynek transferowy i jak trudno o pozyskanie wartościowych polskich zawodników – tłumaczy przedstawiciel zarządu klubu Łukasz Żak.

Skład zespołu uzupełnią młodzi: Patryk Wieczorek, Maciej Piszczek i Bartosz Wróbel. Przedstawiciele klubu zapowiadają, że drużynę ma wzmocnić także 2-3 graczy z doświadczeniem w Tauron Basket Lidze oraz zawodnicy zagraniczni.