,

Lista aktualności

„Podejmij wyzwanie Stefana!” – ostateczne rozstrzygnięcie

10 maja w sopockiej Hali 100-lecia kibice Trefla będą mogli zmierzyć się z Marcinem Stefańskim w konkursie rzutów wolnych. Kto będzie mniej skuteczny, w sobotnie popołudnie wykąpie się w Zatoce Gdańskiej.

,

„Stefan” jest jednym z najbardziej walecznych zawodników Tauron Basket Ligi, ale jego cechą charakterystyczną jest również niemoc na linii rzutów wolnych. W sezonie 2013/2014 w meczach Tauron Basket Ligi stawał na niej 74 razy, jednak do kosza trafiał tylko 28-krotnie. Daje to skuteczność 37,8 procent. Pewny siebie kapitan Trefla, nie zważając na statystyki, rzucił jednak kibicom wyzwanie.

Jego pierwsza odsłona miała miejsce podczas meczu Trefla z Anwilem Włocławek. Gdyby Marcin Stefański zanotował wówczas stuprocentową skuteczność z rzutów wolnych, 150 kibiców, którzy zgłosili się do wydarzenia na facebooku, musiałoby się wykąpać w Zatoce Gdańskiej. Jeśli kapitan Trefla pomyliłby się choć raz, to jego czekałaby kąpiel. Do rozstrzygnięcia zakładu jednak nie doszło, bo na „Stefanie” nie odgwizdano ani jednego faulu. Na przełożenie wyzwania na spotkania w fazie play-off zgody nie wyraził sztab szkoleniowy oraz sam zawodnik.

- W play-offach każdy punkt może być na wagę złota. Nie mogę się rozpraszać głosami z trybun i całą otoczką. Muszę trafiać dlatego, że tego potrzebuje moja drużyna, a nie po to, by uniknąć morskiej kąpieli – wyjaśniał wtedy Stefański i od razu zaproponował nowe wyzwanie.

W sobotę, 10 maja, w Hali 100-lecia będą mogli się zjawić wszyscy kibice Trefla, którzy w pojedynku na rzuty wolne zechcą zmierzyć się ze „Stefanem” osobiście. Każdy z fanów będzie mógł rzucić raz, zaś zawodnik będzie miał tyle prób, ilu przeciwników zdecyduje się z nim rywalizować. Marcin i sympatycy żółto-czarnych będą rzucać naprzemiennie, niczym w serii rzutów karnych. Wynik kibiców będzie sumowany, a Stefański będzie musiał go pobić, by uniknąć morskiej kąpieli. Jeśli mu się to uda, do Zatoki Gdańskiej wskoczą kibice, którzy podejmą jego „rzutowe” wyzwanie i stawią się w sopockim obiekcie, niezależnie od tego, czy zapisali się do wydarzenia związanego wcześniej z meczem z Anwilem. Swoją skuteczność z linii rzutów wolnych będą próbowali potwierdzić m.in. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, koszykarze Trefla i siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk, a także pracownicy klubu.

Rzutowy pojedynek ze „Stefanem” rozpocznie się w sobotę, 10 maja, o godz. 12.00 w sopockiej Hali 100-lecia. Do obiektu przy ul. Haffnera 55 może przyjść każdy, niezależnie od wieku, wzrostu czy umiejętności. Należy jednak zaopatrzyć się w strój kąpielowy, koła ratunkowe i pływaczki, bowiem bezpośrednio po rozstrzygnięciu konkursu kibice, którzy wezmą udział w zmaganiach, będą musieli udać się na sopocką plażę i odbyć karną kąpiel w zimnych wodach Zatoki Gdańskiej. O ile oczywiście Marcin Stefański będzie wystarczająco skuteczny…