3. kolejka (7-12): Powrót Trybańskiego do Starogardu
fot. Łukasz Capar

,

Lista aktualności

3. kolejka (7-12): Powrót Trybańskiego do Starogardu

Cezary Trybański i jego AZS Koszalin w środę w Starogardzie Gdańskim zmierzą się z Polpharmą. Płatny przekaz wideo na PLK.pl. W innym meczu Stabill Jezioro Tarnobrzeg podejmie Kotwicę Kołobrzeg.

Asseco Gdynia – Śląsk Wrocław 88:89

Relacja z meczu | Galeria zdjęć | Konferencja prasowa |

 

Tauron Basket Liga na facebooku 

 

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – Kotwica Kołobrzeg, środa, godz. 18.30

Tarnobrzeżanie ulegli w ostatniej kolejce AZS Koszalin 59:70, natomiast Kotwica musiała uznać wyższość Asseco Gdynia (69:82). W dotychczasowych meczach między tymi ekipami wygrywali goście. Szczególnie zacięte było spotkanie w Tarnobrzegu, które zakończyło się dopiero po dogrywce. W tym meczu można spodziewać się wielu starć pomiędzy Andrew Fitzgeraldem i Terrellem Parksem, czyli najlepszymi podkoszowymi obu zespołów. Ciekawe także jak wracający po kontuzji Marcin Nowakowski poradzi sobie z bardzo ofensywnym Matthew Rosinskim.

Ciekawostki: Dariusz Szczubiał (obecnie Stabill Jezioro) zaczynał sezon jako trener Kotwicy; Andrew Fitzgerald w marcowym meczu zanotował swój rekord zbiórek - 13; 25 punktów Matthew Rosinskiego w tym samym spotkaniu to najlepszy wynik uzyskany przez tego zawodnika w TBL

 

Tauron Basket Liga na facebooku 

 

Polpharma Starogard Gdański – AZS Koszalin, środa, godz. 19.00

Zespół trenera Tomasza Jankowskiego przegrał w minionej kolejce po dwóch dogrywkach ze Śląskiem Wrocław 93:98. AZS z kolei po objęciu funkcji pierwszego trenera przez Igora Milicicia jest niepokonany - ostatnio koszalinianie wygrali ze Stabill Jeziorem Tarnobrzeg 70:59. Poprzednie mecze między tymi ekipami kończyły się zwycięstwami gospodarzy. Szczególnie ważne dla końcowego wyniku może okazać się starcie strzelców - Michaela Hicksa i LaceDariusa Dunna. Efektowna może być także rywalizacja Kevina Johnsona i Darrella Harrisa.

Ciekawostki: Kevin Johnson w ostatnim meczu zanotował rekord zbiórek całego sezonu TBL - 19; Polpharma w lutowym meczu między tymi drużynami rzuciła 11 trójek - to najlepszy wynik tego zespołu w tym sezonie; 21 asyst AZS w listopadowym spotkaniu to rekord tej ekipy w obecnych rozgrywkach

Płatny przekaz wideo na PLK.pl

 

Tauron Basket Liga na facebooku