Stelmet - PGE Turów: Rewanż za finał, mecz o 1. miejsce
fot. Grzegorz Bereziuk

,

Lista aktualności

Stelmet - PGE Turów: Rewanż za finał, mecz o 1. miejsce

Stelmet Zielona Góra kontra PGE Turów Zgorzelec to nie tylko mecz na szczycie Tauron Basket Ligi, ale także spotkanie, które zadecyduje o pierwszym miejscu w tabeli po I etapie rozgrywek. To jednocześnie rewanż za ubiegłoroczny finał. Początek transmisji w Polsacie Sport News od godz. 19.45.

 

Ostatnia kolejka I etapu Tauron Basket Ligi i sześć meczów rozgrywanych jednocześnie to idealna okazja do przetestowania bezpłatnej aplikacji mobilnej Tauron Basket Liga, która działa na urządzeniach z systemem Android oraz na iPhone’y i iPady. Sprawdzaj na żywo wyniki wszystkich spotkań! (Więcej informacji)

 

Stelmet w ostatniej kolejce niespodziewanie przegrał w Gdyni z Asseco 72:80, a najlepszym zawodnikiem zielonogórskiej ekipy był Vladimir Dragicević, który zdobył 15 punktów i pięć zbiórek. PGE Turów z kolei wygrał ze Śląskiem Wrocław 97:91 i było to dziesiąte z rzędu zwycięstwo zgorzelczan w Tauron Basket Lidze. Damian Kulig w tamtym meczu rzucił 23 punkty.

Grudniowe spotkanie tych ekip zakończyło się wysoką wygraną ekipy trenera Miodraga Rajkovicia 96:73. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był wtedy Łukasz Wiśniewski, który zdobył 19 punktów i pięć asyst. J.P. Prince dołożył do tego 18 punktów i dziewięć zbiórek. W zespole Stelmetu wyróżniał się Łukasz Koszarek z 16 punktami i siedmioma asystami.

Obie ekipy to jedne z najlepszych ofensywnie zespołów w Tauron Basket Lidze. Zielonogórska drużyna jest pod tym względem pierwsza ze średnią 84,9 punktu na mecz, natomiast PGE Turów zdobywa średnio zaledwie dwa punkty mniej. Ponadto J.P. Prince i Damian Kulig są w czołówce klasyfikacji eval (odpowiednio pierwsze i drugie miejsce), a Łukasz Koszarek jest pierwszym asystującym TBL. To pokazuje, że środowy mecz będzie świetnym koszykarskim widowiskiem.

Pojedynek Christiana Eyengi oraz J.P. Prince’a powinien być tym najbardziej efektownym podczas tego spotkania. Obaj znani są ze swojej gry w ataku. Eyenga to zwycięzca konkursu wsadów podczas Czesko-Polskiego Meczu Gwiazd w Pardubicach, natomiast Prince miał w tym sezonie mecz (z Asseco Gdynia), w którym zanotował triple-double - 22 punkty, 10 zbiórek i 10 asyst.

Także starcie na rozegraniu pomiędzy duetem Łukasz Koszarek - Terrell Stoglin oraz Tonym i Mikem Taylorami może mieć ogromny wpływ na końcowy wynik spotkania. Szczególnie ciekawa może być postawa Stoglina, który już w pierwszym meczu pokazał się z dobrej strony rzucając 10 punktów przeciwko Asseco. Coraz lepiej w PGE Turowie radzi sobie Mike Taylor.

Obie drużyny mają obecnie po 38 punktów w tabeli. Zwycięzca tego meczu wygra I etap rozgrywek Tauron Basket Ligi. To jednocześnie rewanż za wielki finał TBL z poprzedniego sezonu. Wtedy Stelmet wygrał rywalizację 4:0.

Początek spotkania Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec w środę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.45.