20. kolejka: Dużo emocji już od czwartku
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

20. kolejka: Dużo emocji już od czwartku

Przedostatnia kolejka I etapu Tauron Basket Ligi rozpocznie się już w czwartek. W Polsace Sport Extra będzie można zobaczyć mecz Śląska z PGE Turowem (od godz. 19.45). W sobotę od godz. 18.00 w IPLA.tv płatna transmisja meczu Asseco - Stelmet. Spotkanie Energi Czarnych z AZS Polsat Sport News pokaże w niedzielę od godz. 19.45.

Śląsk Wrocław – PGE Turów Zgorzelec, czwartek, godz. 20.00

Zapowiedź spotkania

 


Polpharma Starogard Gdański – Stabill Jezioro Tarnobrzeg, czwartek, godz. 19.00

Zespół ze Starogardu Gdańskiego przegrał w minionej kolejce ze Stelmetem Zielona Góra 100:75, natomiast Stabill Jezioro uległ przed własną publicznością Kotwicy Kołobrzeg po dogrywce 95:99. Grudniowe spotkanie między tymi ekipami skończyło się wysokim zwycięstwem tarnobrzeżan, aż 107:80. Wtedy świetny mecz rozegrał Chaisson Allen, który rzucił 30 punktów. Nikola Jeftić i Ovidijus Varanauskas zdobyli po 20 punktów dla Polpharmy. Teraz najważniejsze będzie starcie Courtneya Eldridge’a z Marcinem Nowakowskim. Ciekawe także kto okaże się lepszy w pojedynku Kevin Johnson - Andrew Fitzgerald.

Ciekawostki: Tomasz Jankowski i Dariusz Szczubiał debiutowali jako trenerzy swoich zespołów właśnie w grudniowym meczu; obie drużyny rywalizowały ze sobą w IMBC, lepsza w dwumeczu była Polpharma; Marcin Nowakowski w latach 2011-2013 grał w ekipie ze Starogardu Gdańskiego

Płatny przekaz wideo będzie dostępny na PLK.pl

 


Rosa Radom – Trefl Sopot, sobota, godz. 17.00

Radomianie w ostatniej kolejce wygrali w Koszalinie z AZS 72:67 i tym samym awansowali do czołowej szóstki Tauron Basket Ligi. Trefl z kolei niespodziewanie przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 73:86. W pierwszym meczu między tymi ekipami zdecydowanie lepsi byli sopocianie, którzy pokonali rywali aż 102:75. Adam Waczyński rzucił wtedy 21 punktów, a Jakub Dłoniak 22. Pojedynek tych dwóch zawodników ponownie może być kluczowy dla wyniku tej rywalizacji. Bardzo ważne powinno okazać się także starcie Kirka Archibeque’a i Yemi Gadri-Nicholsona.

Ciekawostki: bilans spotkań między tymi drużynami to 3-0 na korzyść Trefla; ekipa z Sopotu rzuciła w pierwszym meczu 13 trójek, to rekord sezonu tej drużyny; Kirk Archibeque (Rosa) jest czwartym zawodnikiem TBL w klasyfikacji eval (16,5 pkt)

Płatny przekaz wideo będzie dostępny na PLK.pl

 


Kotwica Kołobrzeg – Anwil Włocławek, sobota, godz. 17.00

Kołobrzeżanie wygrali w minionej kolejce swój czwarty mecz w TBL - pokonali na wyjeździe Stabill Jezioro Tarnobrzeg 99:95. Anwil z kolei wygrał z Energą Czarnymi 82:76, przez co nie ma już szans na wypadnięcie z czołowej szóstki. W pierwszym meczu między tym ekipami w obecnym sezonie włocławianie zwyciężyli 89:63. Teraz będzie to jednak zupełnie inne spotkanie, ponieważ w obu drużynach zabraknie najlepszych strzelców tamtego meczu - Deividasa Dulkysa oraz Łukasza Wichniarza i Karrona Johnsona. Kluczowe może być starcie w polu trzech sekund Seida Hajricia z Terrellem Parksem. Ciekawe także jak Michał Sokołowski poradzi sobie z J.J. Montgomerym.

Ciekawostki: Jordan Callahan (Anwil) sezon rozpoczynał w Kotwicy, a niedawno przeniósł się do zespołu z Włocławka; 89 punktów zdobytych w pierwszym meczu między tymi ekipami przez Anwil to rekord sezonu tej drużyny; ostatnie zwycięstwo Kotwicy to pierwsza wygrana tego zespołu w 2014 roku

Płatny przekaz wideo będzie dostępny na PLK.pl

 


Asseco Gdynia – Stelmet Zielona Góra, sobota, godz. 18.00

Zespół prowadzony przez trenera Davida Dedka musiał uznać ostatnio wyższość PGE Turowa Zgorzelec (76:88), z kolei Stelmet bez problemów poradził sobie w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą (100:75). Grudniowe spotkanie zielonogórzan i gdynian zakończyło się minimalnym zwycięstwem tych pierwszych 71:70. Najlepszym graczem gospodarzy był wtedy Łukasz Koszarek z 11 punktami i 10 asystami. Fiodor Dmitriew rzucił dla Asseco 15 punktów. Najbardziej efektowny w tym meczu może być pojedynek A.J. Waltona z Koszarkiem - obaj są w czołówce rozgrywających Tauron Basket Ligi. W spotkaniu prawdopodobnie zadebiutuje nowy gracz Stelmetu - Terrell Stoglin.

Ciekawostki: Adam Hrycaniuk, Przemysław Zamojski i Łukasz Koszarek jeszcze w zeszłym sezonie grali w zespole z Gdyni; Łukasz Seweryn z kolei w poprzednich rozgrywkach zdobywał mistrzostwo z zespołem z Zielonej Góry; Łukasz Koszarek jest pierwszy w kategorii asystujących w całej TBL, natomiast A.J. Walton drugi

Płatna transmisja w IPLA.tv

 

 

Energa Czarni Słupsk – AZS Koszalin, niedziela, godz. 20.00

Zapowiedź spotkania

 

 

20. kolejka Tauron Basket Ligi:

Polpharma Starogard Gdański – Stabill Jezioro Tarnobrzeg, czwartek, godz. 19.00 - płatny przekaz wideo na PLK.pl

Śląsk Wrocław – PGE Turów Zgorzelec, czwartek, godz. 20.00 – transmisja w Polsacie Sport Extra

Rosa Radom – Trefl Sopot, sobota, godz. 17.00 - płatny przekaz wideo na PLK.pl

Kotwica Kołobrzeg – Anwil Włocławek, sobota, godz. 17.00 - płatny przekaz wideo na PLK.pl

Asseco Gdynia – Stelmet Zielona Góra, sobota, godz. 18.00 – płatna transmisja na IPLA.tv

Energa Czarni Słupsk – AZS Koszalin, niedziela, godz. 20.00 – transmisja w Polsacie Sport News 

 

Tauron Basket Liga w telewizji:

Czwartek 13 marca

19:45 Polsat Sport Extra: Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec (na żywo)
23:15 Polsat Sport News: Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec (powtórka)

Piątek 14 marca

09:05 Polsat Sport News: AZS Koszalin - Rosa Radom (powtórka)

Sobota 15 marca

09:05 Polsat Sport News: Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec (powtórka)
18:00 IPLA.tv: Asseco Gdynia - Stelmet Zielona Góra (na żywo)

Niedziela 16 marca

19:45 Polsat Sport News: Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin (na żywo)
00:15 Polsat Sport News: Asseco Gdynia - Stelmet Zielona Góra (premiera)

Poniedziałek 17 marca

19:05 Polsat Sport News: Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin (powtórka)

Wtorek 18 marca

11:05 Polsat Sport News: Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin (powtórka)

Środa 19 marca

19:45 Polsat Sport News: Stelmet Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec (na żywo)