Intermarché Basket Cup dla Śląska

,

Śląsk Wrocław wygrywa Intermarché Basket Cup! W wielkim finale Pucharu Polski zespół trenera Jerzego Chudeusza pokonał PGE Turów Zgorzelec 90:87.

Najważniejsze wydarzenia: Śląsk Wrocław wygrywa Intermarché Basket Cup! Gospodarze zagrali świetnie w pierwszej połowie i rzucili aż 51 punktów. PGE Turów starał się odrabiać straty przede wszystkim w trzeciej kwarcie, ale nie potrafił wyjść na prowadzenie. Końcówka spotkania była niezwykle wyrównana, ale bardzo dobra postawa Michała Gabińskiego pozwoliła Śląskowi na wygranie całego meczu 90:87.

Cytat I: - Puchar jest nasz! – od tych słów rozpoczął pomeczową konferencję prasową trener Śląska Wrocław Jerzy Chudeusz.

Statystyka I: 21 punktów rzuconych przez Michała Gabińskiego to najlepszy wynik tej drużyny w obecnym sezonie. Wcześniej najwięcej punktów (12) rzucił w meczu Tauron Basket Ligi z Treflem Sopot.

Kluczowy moment: Postawa Michała Gabińskiego w ostatniej kwarcie. Podkoszowy trafił dwie trójki, w tym jedną z faulem. W samej końcówce zebrał także bardzo ważną piłkę po niecelnym rzucie Mike’a Taylora i wykonał kluczowe rzuty wolne.

Statystyka II: Aż dziesięciu zawodników tego spotkania zdobyło w tym meczu 10 lub więcej punktów - po pięciu z każdej drużyny.

Ciekawostka I: To pierwszy Puchar Polski zdobyty przez Śląsk Wrocław od 2005 roku.

Ciekawostka II: Filip Dylewicz i Łukasz Wiśniewski z PGE Turowa Zgorzelec po raz trzeci z rzędu brali udział w finale Intermarché Basket Cup.

Cytat II: - Mamy nadzieję, jako drużyna, że ten sukces będzie bodźcem dla rozwoju koszykówki we Wrocławiu - powiedział Michał Gabiński, najlepszy zawodnik Śląska i finału IMBC.