17. kolejka: Słupszczanie zatrzymają serię Asseco?
fot. Łukasz Capar

,

Lista aktualności

17. kolejka: Słupszczanie zatrzymają serię Asseco?

Gdynianie wygrali cztery ostatnie spotkania w Tauron Basket Lidze, ale teraz tę serię będą starali się zatrzymać ich najbliżsi przeciwnicy, czyli Energa Czarni Słupsk. Płatny przekaz z tego meczu oraz ze spotkań Polpharma - Trefl i Śląsk - Rosa będzie można zobaczyć na PLK.pl. Polsat Sport News pokaże hitowy mecz Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra (niedziela, godz. 19.45).

PGE Turów Zgorzelec – Kotwica Kołobrzeg 84:71

Więcej o tym spotkaniu | Galeria zdjęć | Skrót meczu | Konferencja prasowa | Wywiady pomeczowe

 


Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot, sobota, godz. 17.00

Polpharma w minionej kolejce była bliska sprawienia niespodzianki z PGE Turowem, ale ostatecznie zespół ze Zgorzelca wygrał trzema punktami. Trefl z kolei rywalizował ze Stabill Jeziorem w Tarnobrzegu i po wyrównanym meczu pokonał rywali. Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się wynikiem 92:66 dla gospodarzy. Bardzo dobry mecz rozegrał Michał Michalak, który rzucił 16 punktów. Tyle samo punktów i dziewięć zbiórek dla Polpharmy uzyskał Cezary Trybański. Najważniejsza w tym meczu będzie rywalizacja Courtneya Eldridge’a z Lancem Jeterem. Ważnym zadaniem dla defensywy starogardzian będzie zatrzymanie Yemi Gadri-Nicholsona.

Ciekawostki: Trefl wygrał ostatnich pięć spotkań ligowych z drużyną ze Starogardu Gdańskiego (Polpharma ostatni raz pokonała rywali z Sopotu 22 stycznia 2011 r.); Trefl to druga drużyna pod względem średniej liczby zdobywanych punktów na mecz (83,6), natomiast Polpharma jest ostatnia (69,6); Paweł Leończyk (obecnie Trefl) w latach 2006-2008 grał w zespole ze Starogardu Gdańskiego

Płatny przekaz wideo z tego meczu będzie dostępny na PLK.pl

 


Asseco Gdynia – Energa Czarni Słupsk, sobota, godz. 18.00

Gdynianie są ostatnio w świetnej formie - wygrali cztery spotkania z rzędu, w tym niedawno z Kotwicą Kołobrzeg na wyjeździe. Energa Czarni z kolei poradzili sobie w minionej kolejce ze Śląskiem Wrocław. W listopadowym meczu między tymi ekipami słupszczanie pokonali rywali 77:62. Zespół trenera Andreja Urlepa tamto zwycięstwo zawdzięcza głównie Roderickowi Trice’owi i Garretowi Stutzowi, którzy rzucili po 13 punktów. W zespole z Gdyni wyróżniał się A.J. Walton, zdobywca 18 punktów i sześciu asyst. Zespół ze Słupska wzmocnił Derrick Zimmerman i być może już w sobotę dostanie szansę na debiut w TBL. Asseco jest trudne do powstrzymania, gdy ma dobrą skuteczność z dystansu, ale Energa Czarni są jeszcze lepsi w tym elemencie.

Ciekawostki: tylko Asseco, PGE Turów i Stelmet nie przegrały meczu w styczniu w TBL; to spotkanie dwóch najbardziej skutecznych drużyn w TBL w rzutach za trzy punkty (skuteczność Energi Czarnych - 44,1 %, Asseco - 38,3 %); A.J. Walton to najlepszy asystujący i przechwytujący ligi, Piotr Szczotka lideruje w klasyfikacji zbierających

Płatny przekaz wideo z tego meczu będzie dostępny na PLK.pl

 


AZS Koszalin – Stabill Jezioro Tarnobrzeg, sobota, godz. 18.00

Koszalinianie przegrali swój ostatni mecz z Anwilem we Włocławku, natomiast ekipa Stabill Jeziora została pokonana przez Trefl Sopot. W pierwszym starciu między tymi zespołami w tym sezonie tarnobrzeżanie wygrali 95:78. Rewelacyjnie zagrał wtedy Marcin Nowakowski, który zdobył 20 punktów i 12 asyst. Dla AZS 20 punktów rzucił Sek Henry. Zespół trenera Dariusza Szczubiała wzmocnił ostatnio Reggie Hamilton, ale nie jest jeszcze pewne, że wystąpi w najbliższym meczu. Najciekawszy powinien być pojedynek wysokich: Raymonda Sykesa i Andrew Fitzgeralda. Ważne może być też starcie strzelców: LaceDariusa Dunna i Chaissona Allena.

Ciekawostki: bilans spotkań między tymi drużynami w ekstraklasie to 7-4 dla AZS; ekipa z Koszalina to najlepsza drużyna pod względem skuteczności rzutów wolnych (78,9 proc.); Marcin Nowakowski jest trzecim zawodnikiem w TBL pod względem łącznej liczby minut spędzonych na boisku i trzecim asystującym (5,3 asysty na mecz)

 


Śląsk Wrocław – Rosa Radom, sobota, godz. 19.00

Wrocławianie musieli ostatnio uznać wyższość Energi Czarnych Słupsk, którzy przerwali ich serię trzech zwycięstw z rzędu. Rosa z kolei była bliska sprawienia niespodzianki ze Stelmetem Zielona Góra, ale ostatecznie przegrała mecz z mistrzami Polski dwoma punktami. W listopadzie Rosa pokonała Śląsk 83:65. Wtedy 19 punktów rzucił Elijah Johnson (obecnie kontuzjowany), a 18 zdobył Paweł Kikowski. Najciekawszym indywidualnym pojedynkiem może być ten pomiędzy polskimi rozgrywającymi: Robertem Skibniewskim i Kamilem Łączyńskim. Ważne może okazać się także starcie Jakuba Dłoniaka z Pawłem Kikowskim.

Ciekawostki: 39 punktów rzucone przez Rosę w ostatniej kwarcie meczu ze Stelmetem to rekord tego sezonu TBL pod tym względem; Korie Lucious i Kamil Łączyński z Rosy zanotowali w tym sezonie już po 68 asyst (6. i 7. miejsce w lidze); Sek Henry z AZS to obecnie czwarty strzelec i szósty asystujący TBL

Płatny przekaz wideo z tego meczu będzie dostępny na PLK.pl

 


Anwil Włocławek – Stelmet Zielona Góra, niedziela, godz. 20.00

Więcej o tym meczu