IMBC: Anwil wygrywa i awansuje

,

Anwil Włocławek pokonał w Gdyni Asseco 70:63 i awansował tym samym do drugiej rundy Intermarché Basket Cup.

Assseco Gdynia – Anwil Włocławek 63:70 (pierwszy mecz 75:68 dla Anwilu)

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po rzutach wolnych Fiodora Dmitriewa wygrywali 8:2. Po raz pierwszy na parkiecie w tym sezonie pojawił się też Przemysław Frasunkiewicz, bo którego trójce Asseco miało przewagę siedmiu punktów. W końcówce kwarty akcje Mateusza Kostrzewskiego i Michała Sokołowskiego pozwoliły zbliżyć się Anwilowi na dwa punkty. Rzut Keitha Clantona na początku kolejnej części meczu oznaczał pierwsze prowadzenie włocławian. Zespół trenera Miliji Bogicevicia zdobył nawet sześć punktów przewagi, ale gospodarze gonili wynik i doprowadzili do remisu. Goście wygrali pierwszą połowę dzięki rzutom wolnym Danilo Mijatovicia oraz Deividasa Dulkysa.

Trójka Mijatovicia w trzeciej kwarcie oznaczała, że Anwil wygrywał już 40:32. Gościom udawało się przez całe 10 minut utrzymywać przewagę. W ostatniej części spotkania Asseco zbliżyło się do rywali na dwa punkty dzięki rzutom wolnym Filipa Matczaka, ale później nie zawodzili Dusan Katnić oraz Michał Sokołowski i to goście cieszyli się ostatecznie ze zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy.

Najlepszym strzelcem Anwilu był Michał Sokołowski, który rzucił 17 punktów. 15 punktów i sześć asyst dołożył Dusan Katnić. W ekipie Asseco wyróżniał się Fiodor Dmitriew, autor 24 punktów.