IMBC: Energa Czarni grają dalej

,

Zespół Energi Czarnych Słupsk pokonał Trefl Sopot 72:66 w drugim spotkaniu I rundy Intermarché Basket Cup i awansował do kolejnego etapu. We wtorek Śląsk Wrocław wygrał z AZS Koszalin 74:69 w swoim pierwszym meczu w tych rozgrywkach.

Energa Czarni Słupsk – Trefl Sopot 72:66 (I mecz: 77:69 dla Energi Czarnych)

Dwie trójki Jordana Hullsa i punkty Kacpra Borowskiego pozwoliły gospodarzom rozpocząć spotkanie od prowadzenia 8:0. Trefl próbował nawiązać walkę w tej części spotkania, ale nie pozwalali na to rozpędzeni słupszczanie. Po akcjach Marcina Dutkiewicza Energa Czarni wygrywali nawet 26:10. W drugiej kwarcie sopocianie byli już zdecydowanie bardziej skoncentrowani. Ekipa trenera Dariusa Maskoliunasa powoli odrabiała straty. Dzięki trafieniom Sarunasa Vasiliauskasa oraz Yemi Gadri-Nicholsona goście przegrywali po pierwszej połowie już tylko pięcioma punktami. W trzeciej części spotkania Trefl zbliżał się na trzy punkty po akcjach Adama Waczyńskiego, ale Energa Czarni bardzo szybko odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Trafienia Keitha Wrighta i Rodericka Trice’a dawały zespołowi trenera Andreja Urlepa dziewięć punktów przewagi. Przez większą część ostatniej kwarty spotkania gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę. Po trójce Krzysztofa Roszyka na minutę przed końcem meczu sopocianie przegrywali jednak tylko dwoma punktami. Później punkty zdobywali już jednak tylko Energa Czarni, którzy wygrali ostatecznie 72:66 i awansowali tym samym do II rundy Intermarché Basket Cup.

Najlepszym strzelcem Energi Czarnych był Jordan Hulls, który zdobył 22 punkty i cztery asysty. Po 12 punktów dołożyli Keith Wright i Roderick Trice. Yemi Gadri-Nicholson zdobył 15 punktów i osiem zbiórek dla Trefla.

Śląsk Wrocław – AZS Koszalin 74:69

Śląsk rozpoczął to spotkanie w świetnym stylu. Dzięki skutecznej grze Dominque’a Johnsona i Nikoli Malesevicia wrocławianie po niecałych siedmiu minutach prowadzili aż 18:2. Pierwszy rzut z gry dla AZS trafił później LaceDarius Dunn. Amerykanin nadal trafiał z dystansu na początku drugiej kwarty. Dzięki jego dwóm trójkom z rzędu koszalinianie zbliżyli się do rywali na zaledwie pięć punktów. W kolejnych minutach ekipie trenera Gaspera Okorna udawało się niwelować straty do zaledwie jednego punktu. Na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy po akcjach Seka Henry’ego AZS przegrywał tylko 31:32. Późniejsze trafienia Roberta Skibniewskiego utrzymywały jednak przewagę zespołu gospodarzy. W trzeciej kwarcie po kolejnej trójce Dunna goście wyszli na prowadzenie. W pewnym momencie tej części meczu AZS miał przewagę nawet siedmiu punktów dzięki akcji wykończonej przez Dragana Labovicia. Śląsk odzyskał prowadzenie dopiero cztery minuty przed końcem spotkania po trafieniu Malesevicia. W końcówce swoje szanse na zdobycie punktów wykorzystał Paweł Kikowski i to wrocławianie cieszyli się ostatecznie ze zwycięstwa.

Najlepszym strzelcem Śląska był Nikola Malesević, który zdobył 19 punktów i pięć zbiórek. Dominique Johnson dołożył do tego 15 punktów. LaceDarius Dunn rzucił dla AZS 24 punkty.