Euroliga: Pierwsze zwycięstwo Stelmetu

,

Stelmet Zielona Góra z pierwszym zwycięstwem w Eurolidze! W piątek zespół trenera Mihailo Uvalina pokonał Montepaschi Siena 73:65, a najlepszym strzelcem drużyny był Łukasz Koszarek z 15 punktami.

,

Początek spotkania był raczej wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła objąć wyższego prowadzenia, ale to zielonogórzanie starali się być stroną przeważającą. Swoimi akcjami popisywał się Christian Eyenga, który m.in. wykończył wsadem podanie na alley-oop od Przemysława Zamojskiego. Stelmet wygrał pierwszą kwartę 16:13.

W drugiej części meczu nadal ważnym zawodnikiem był Eyenga, ale sporo zależało także od Vladimira Dragicevicia. Zagrania tych dwóch zawodników, a także trafienie Łukasza Koszarka dawało ośmiopunktowe prowadzenie gospodarzom.

Montepaschi po rzutach Taylora Rochestie i Daniela Hacketta zbliżyli się na zaledwie jeden punkt do zielonogórzan na początku drugiej połowy. Trener Mihailo Uvalin poprosił o przerwę, która przyniosła efekty. Trafiali Dargicević i Craig Brackins, a po trójce Koszarka było 47:40.

W ostatniej kwarcie kluczowymi zawodnikami byli Łukasz Koszarek i Przemysław Zamojski. Rozgrywający mistrzów Polski trafiał z półdystansu i dystansu, a faulowany rzucający nie miał problemów na linii rzutów wolnych. Po akcji 2+1 Zamojskiego było już pewne, że to Stelmet będzie się cieszył z historycznego zwycięstwa w rozgrywkach Euroligi.

Ekipa z Włoch skupiła się na rzutach z dystansu, natomiast Stelmet częściej trafiał rzuty za dwa punkty. Zielonogórzanie wygrali także rywalizację o zbiórki i mimo aż 16 strat pokonali zespół ze Sieny. Kolejnym przeciwnikiem mistrzów Polski będzie Galatasaray Stambuł.

Stelmet Zielona Góra - Montepaschi Siena 73:65 (16:13, 19:14, 14:17, 24:21)

Stelmet: Koszarek 15, Eyenga 13, Dragicević 12, Zamojski 9, Walker 7, Barlow 7, Brackins 6, Hrycaniuk 4, Chanas 0, Sroka 0.

Montepaschi: Carter 16, Hackett 12, Rochestie 11, Ress 8, Viggiano 7, Ortner 4, English 3, Green 2, Hunter 2.