Euroliga: Unicaja ogrywa Stelmet

,

Unicaja Malaga pokonała Stelmet aż 101:68 w kolejnym spotkaniu w Eurolidze. Najlepszym strzelcem zielonogórzan był Vladimir Dragicević, który rzucił 20 punktów.

,

Hiszpanie już od pierwszych minut tego spotkania pokazywali, że będą chcieli w tym spotkaniu dominować od samego początku do końca. Wyróżniał się przede wszystkim Nik Caner-Medley, który szybko zdobył siedem punktów i po jego trójce Unicaja prowadziła 11:4. Stelmet w pierwszej kwarcie dotrzymywał jednak kroku rywalom. Dzięki trafieniom Davida Barlowa i Ervinga Walkera zielonogórzanie przegrywali tylko pięcioma punktami po tej części spotkania.

Kluczowa dla losów całego spotkania okazała się druga kwarta, którą gospodarze wygrali aż 31:13. Zoran Dragić, Earl Calloway i Janson Granger byli nie do zatrzymania dla zawodników trenera Mihailo Uvalina. Po rzutach wolnych tego pierwszego ekipa z Malagi wygrywała aż 55:27. Goście mieli problemy przede wszystkim w obronie, ale także sami tracili piłki, co świetnie wykorzystali Hiszpanie.

W kolejnych dwóch częściach spotkania Stelmet nie potrafił niwelować przewagi gospodarzy. W czwartej kwarcie Unicaja wygrywała nawet ponad trzydziestoma punktami. Zespół z Malagi w całym meczu zdobył aż 11 punktów więcej z linii rzutów wolnych, był też znacznie bardziej skuteczny w rzutach z dystansu. Największym problemem Stelmetu były jednak straty - zielonogórzanie popełnili ich aż 19 (Unicaja tylko osiem).

W drużynie z Zielonej Góry wyróżniał się Vladimir Dargicević, który rzucił 20 punktów. 11 punktów dołożył Przemysław Zamojski.

Unicaja Malaga - Stelmet Zielona Góra 101:68 (24:19, 31:13, 25:20, 21:16)

Unicaja: Caner-Medley 20, Kuzminskas 15, Dragić 12, Vazquez 11, Granger 10, Calloway 9, Vidal 7, Stimac 6, Suarez 5, Hettsheimeir 4, Sabonis 2, Todorović 0

Stelmet: Dragicević 20, Zamojski 11, Barlow 8, Eyenga 6, Chanas 5, Sroka 5, Hrycaniuk 4, Koszarek 3, Cel 2, Walker 2, Brackins 2, Kucharek 0