Nowi zawodnicy Asseco Gdynia
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Nowi zawodnicy Asseco Gdynia

Sebastian Kowalczyk, Filip Matczak, Jarosław Zyskowski oraz Roman Szymański zostali nowymi zawodnikami ekipy Asseco Gdynia.

Sebastian Kowalczyk w minionym sezonie był graczem Startu Gdynia. Rozgrywający zdobywał dla tego zespołu średnio 5,1 punktu oraz 2,1 asysty. Wcześniej był zawodnikiem klubów z Warszawy.

Filip Matczak to wicemistrz Świata do lat 17 z 2010 roku. W ostatnich rozgrywkach był zawodnikiem Stelmetu Zielona Góra, ale w trakcie sezonu został wypożyczony do pierwszoligowej ekipy BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. W barwach tego ostatniego zespołu zdobywał średnio 11,6 punktu i 3,4 asysty w każdym meczu.

Jarosław Zyskowski ostatnio występował w drużynie Kotwicy Kołobrzeg. Jego średnie z gry w Tauron Basket Lidze to 7,3 punktu oraz 1,9 zbiórki na mecz. W przeszłości grał w zespołach z Wrocławia i Łodzi.

Drużynę trenera Davida Dedka wzmocnił także Roman Szymański. W minionym sezonie środkowy grał w pierwszoligowej ekipie Polski Cukier SIDEn Toruń, dla której zdobywał średnio jeden punkt i 1,8 zbiórki na mecz. Ma za sobą grę w zespołach z Sopotu i Warszawy oraz w Colby Community College w USA.