WKS Śląsk przedstawił skład zespołu
fot. Wojciech Figurski/058sport.pl

,

Lista aktualności

WKS Śląsk przedstawił skład zespołu

Robert Skibniewski, Marcin Kosiński, Bojan Radetić oraz Dominique Johnson zostali nowymi zawodnikami WKS Śląska Wrocław. Ponadto w zespole pozostanie ośmiu zawodników z poprzednich rozgrywek.

Skibniewski w przeszłości był bardzo związany z zespołem z Wrocławia. Ostatni sezon rozpoczął w ekipie AZS Koszalin (średnio 7,5 punktu i 3,7 asysty na mecz), a później przeniósł się do słowackiej ekipy Inter Bratysława (średnio 5,6 punktu i 4 asysty).

Marcin Kosiński nie występował w poprzednim sezonie w żadnym zespole (kontuzja stawu skokowego). W rozgrywkach 2011/2012 był zawodnikiem pierwszoligowej Rosy Radom. Zdobywał wtedy średnio 11,5 punktu, 4 zbiórki oraz 2,6 asysty na mecz. Ma za sobą grę w zespołach ze Starogardu Gdańskiego, Zgorzelca, Poznania czy Sopotu.

Bojan Radetić jest silnym skrzydłowym. W ostatnim sezonie zagrał sześć spotkań w zespole White Eagles Sztokholm oraz dwa w ekipie Igokea Aleksandrovac. W przeszłości był młodzieżowym reprezentantem Serbii, grał także w Crvenej Zvezdzie Belgrad.

Dominique Johnson może występować na parkiecie jako rozgrywający lub rzucający. Przez większą część swojej kariery występował w amerykańskiej D-League. Ostatnio był zawodnikiem drużyny Canton Charge i zdobywał średnio 9,4 punktu oraz 1,4 asysty na mecz.

WKS Śląsk potwierdził także, że zawodnikami zespołu nadal będą Krzysztof Sulima, Radosław Hyży, Adrian Mroczek-Truskowski, Norbert Kulon, Michał Gabiński, Artur Wnętrzak, Maksym Kulon oraz Paweł Kikowski. Drużynę uzupełni jeszcze dwóch zawodników: niski skrzydłowy oraz środkowy.