O brąz, mecz 1: Udana pogoń AZS

,

Świetna druga połowa meczu w wykonaniu AZS pozwoliła koszalinianom wygrać we Włocławku z Anwilem 81:78 w pierwszym spotkaniu o brązowe medale Tauron Basket Ligi. Bohaterem zespołu trenera Zorana Sretenovicia był Sek Henry, który rzucił 29 punktów.

,

Anwil Włocławek – AZS Koszalin 78:81 (0:1)

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z Krzysztofem Szubargą na ławce, ale rozgrywający później pojawiał się na parkiecie. W pełni sił był też Michał Sokołowski. Spotkanie na samym początku było bardzo wyrównane. Skuteczny był Arvydas Eitutavicius, ale gracze AZS nie dawali Anwilowi szans na rozwinięcie skrzydeł. Pod koniec pierwszej kwarty koszalinianie byli bardzo nieskuteczni i popełniali błędy, które bezlitośnie wykorzystywali gracze trenera Miliji Bogicevicia. Po trafieniu Tony’ego Weedena Anwil prowadził sześcioma punktami.

Bardzo ważna była druga część meczu. Aktywny był Weeden, a rzut za trzy Nikoli Jovanovicia oznaczał, że Anwil wygrywał 32:22. Sytuację starali się zmienić Paweł Leończyk i Sek Henry, ale ich akcje nie zbliżały AZS do rywali. Ekipa z Koszalina nie miała sposobu na skutecznych gospodarzy. Włocławianie po rzucie wolnym Seida Hajricia prowadzili po pierwszej połowie aż 47:30.

Już w trzeciej kwarcie AZS zaczął odrabiać straty. Wyróżniał się Sek Henry, któremu pomagali Darrell Harris i Bartłomiej Wołoszyn. Koszalinianom udało się zbliżyć na 10 punktów, co dawało jeszcze nadzieję na korzystny wynik w tym meczu. Rzuty Roba Jonesa w ostatniej części meczu niwelowały stratę gości do zaledwie sześciu punktów.

Jeszcze na cztery minuty przed końcem spotkania Anwil prowadził 76:67. Wtedy jednak AZS zaliczył niesamowitą serię 12:0! W tym okresie aż osiem punktów zdobył Henry, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Później punkty zdobył jeszcze Krzysztof Szubarga, ale po rzutach wolnych Henry’ego koszalinianie utrzymywali trzypunktową przewagę. W samej końcówce za trzy rzucali jeszcze Tony Weeden oraz Ruben Boykin, ale nie zdobyli punktów.

Najlepszym strzelcem AZS był Sek Henry, który zdobył 29 punktów i sześć asyst. 14 punktów dołożył Łukasz Wiśniewski. Tony Weeden rzucił dla Anwilu 20 punktów.

Mecz nr 2 w Koszalinie już w środę 29 maja o godz. 19.00.