Bogicević zmienia Adomaitisa w Anwilu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Bogicević zmienia Adomaitisa w Anwilu

Serb Milija Bogicević został nowym trenerem Anwilu Włocławek. Zastąpi Litwina Dainiusa Adomaitisa, zwolnionego w związku ze słabymi wynikami zespołu na początku sezonu.

,

Dainius Adomaitis karierę trenerską w Polsce rozpoczynał w zespole Energi Czarnych Słupsk, a drużynę Anwilu objął przed bieżącym sezonem. Początek rozgrywek nie był jednak udany dla drużyny z Włocławka. Anwil co prawda odniósł zwycięstwo w pierwszym meczu z Kotwicą w Kołobrzegu, ale później przegrał cztery kolejne mecze, w tym ostatnio w Słupsku. Wraz z trenerem Adomaitisem zespół opuszczą także dwaj jego asystenci - Krzysztof Szablowski i Marcin Woźniak.

Zespół z Włocławka obejmie teraz dobrze znany w Polsce Milija Bogicević. Serb w przeszłości pracował już w Anwilu - był asystentem trenera Alesa Pipana w sezonach 2006/2007 i 2007/2008. Później (w sezonie 2009/2010) objął stanowisko pierwszego szkoleniowca w Polpharmie Starogard Gdański i właśnie tam odniósł swój największy sukces, zdobywając brązowy medal. Następnie przeniósł się do Poznania, gdzie przez dwa sezony pracował w PBG Basket.

- Kontrakt z trenerem zostanie zawarty na okres jednego sezonu rozgrywkowego. Jednocześnie oświadczam, iż pan Milija Bogicević zyskał swobodę w podejmowaniu decyzji dotyczącej osoby swojego asystenta - napisał w oświadczeniu na oficjalnej stronie zespołu Arkadiusz Lewandowski, Prezes Zarządu WTK SA.

Pierwszy mecz z nowym trenerem na ławce Anwil rozegra w sobotę 3 listopada w Starogardzie Gdańskim.