TBL bez Śląska, Trefl z licencją
fot. fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

TBL bez Śląska, Trefl z licencją

Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki SA informuje, że na skutek odwołania i uzupełnienia dokumentacji licencyjnej przywrócił licencję klubowi Trefl Sopot SA.

Klub z Sopotu przed upływającym w piątek 3 sierpnia 2012 roku terminem odwołania przedstawił wszystkie brakujące dokumenty. Po ich analizie Zarząd PLK we wtorek podobnie jak w przypadku Kotwicy Kołobrzeg postanowił cofnąć poprzednią decyzję o nieprzyznaniu licencji na sezon 2012/2013.

Do piątku do godziny 16.00 nie wpłynęły do biura PLK SA żadne dokumenty od klubu WKK SA, który wystawia drużynę o nazwie Śląsk Wrocław.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek PLK „terminy, w których Kluby muszą dokonać zgłoszenia, okazać dokumenty do weryfikacji oraz wpłacić opłaty licencyjne, określone są w Harmonogramie Procedur (…). W dniach, które zostały wymienione w Harmonogramie Procedur, wymagane dokumenty muszą się znaleźć w biurze PLK do godz. 16:00. Nie ma zastosowania zasada stempla pocztowego”.

W Harmonogramie Procedur na sezon 2012/2013 termin złożenia odwołania od decyzji o odebraniu licencji klubowej okresowej został określony jako „najpóźniej 7 dni od decyzji”. Zarząd PLK SA wydał decyzję w tej sprawie w piątek 27 lipca 2012 roku.
rnrnNie składając odwołania w wymaganym terminie klub WKK SA wyczerpał wszystkie proceduralne i regulaminowe możliwości uzyskania licencji na grę w Tauron Basket Lidze w sezonie 2012/2013. Klub WKK SA utracił również prawo odwołania się od decyzji PLK SA z dnia 27.07.2012 roku.

Tym samym proces weryfikacji zespołów przed sezonem 2012/2013 został zakończony. Ostatecznie w Tauron Basket Lidze zagra 12 zespołów: Asseco Prokom Gdynia, Trefl Sopot, Stelmet Zielona Góra (dawniej Zastal), PGE Turów Zgorzelec, Anwil Włocławek, Energa Czarni Słupsk, AZS Koszalin, Kotwica Kołobrzeg, Jezioro Tarnobrzeg (dawniej Siarka Jezioro), Polpharma Starogard Gdański, Start Gdynia i Rosa Radom.

PLK rozpoczyna teraz prace nad systemem i terminarzem rozgrywek.