Hodge zostaje w Zielonej Górze
fot. Sebastian Rzepiel

,

Lista aktualności

Hodge zostaje w Zielonej Górze

Walter Hodge, jedna z największych gwiazd Tauron Basket Ligi, podpisał nowy dwuletni kontrakt z ekipą z Zielonej Góry. Władze klubu poinformowały także, że zgłoszą zespół do TBL z nazwą nowego sponsora tytularnego - firmy Stelmet SA.

,

 

Portorykańczyk Walter Hodge grał już w ekipie z Zielonej Góry w dwóch poprzednich sezonach, szybko stając się jedną z największych gwiazd całej Tauron Basket Ligi i ulubieńcem publiczności. W ostatnim sezonie zagrał w 45 spotkaniach, spędzając średnio 32 minuty na parkiecie. W tym czasie zdobywał średnio 19,4 punktów i 5,7 asysty (najlepszy strzelec i trzeci pod względem liczby asyst w TBL). Hodge wcześniej został ogłoszony najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) sezonu zasadniczego oraz meczów o brązowy medal.

 

- Dziękuję za możliwość powrotu do Zielonej Góry. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. To największy kontrakt jaki podpisałem w mojej karierze. Razem z kolegami zrobimy wszystko, aby dojść do finału polskiej ligi i zająć dobrą pozycję w EuroPucharze - mówił z Orlando Walter Hodge.

- Kontrakt jest podpisany na dwa lata. Trzon drużyny ma być stały. Ten punkt umowy jest najważniejszy. Walter zobowiązał się także, że w ciągu tej umowy nie będzie występował dodatkowo w innych ligach, po to by całe swoje umiejętności i siły oddać Zielonej Górze - poinformował Rafał Czarkowski, prezes zarządu Grono SSA.

Na konferencji prasowej ujawniono także, że nowym sponsorem tytularnym zespołu zostanie firma Stelmet SA. - Po długich poszukiwaniach wreszcie nadeszła wyjątkowa chwila. Mamy sponsora tytularnego. Stelmet SA to nasza zielonogórska firma, zbudowana od podstaw przez zielonogórzan. Na pewno zmieni to na plus obraz zielonogórskiej koszykówki - tłumaczył na konferencji prasowej Janusz Jasiński, przewodniczący rady nadzorczej Grono SSA.