Kolejne kontrakty w Polpharmie
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kolejne kontrakty w Polpharmie

Polpharma Starogard Gdański powoli kompletuje skład na najbliższy sezon. Z zespołem z Kociewia umowy podpisało trzech zawodników: Marcin Nowakowski, Kacper Radwański oraz Amerykanin Jawan Carter.

Marcin Nowakowski grał w Polpharmie już w zeszłym sezonie. Do Starogardu Gdańskiego przeniósł się z Anwilu Włocławek już po pojawieniu się w klubie trenera Wojciecha Kamińskiego. W barwach Polpharmy zagrał w 25 meczach, grając średnio po 21 minut. W tym czasie zdobywał 7 punktów i 3,2 asysty. - Marcin podpisał w zeszłym sezonie umowę 1+1 i teraz, w porozumieniu z nim, skorzystaliśmy z tej opcji - informuje Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

Kacper Radwański ma 18 lat, jest wychowankiem SKS, a ostatni sezon spędził w SMS Władysławowo. Nominalnie gra na pozycji niskiego skrzydłowego. - To nasz wychowanek, dobrze rokuje, a my chcemy promować młodych graczy. To typowy zadaniowiec, który pracuje głównie w obronie - mówi Olszewski.

Polpharma podpisała także kontrakt z Jawanem Carterem, który może grać na pozycji rzucającego i rozgrywającego. 25-letni Amerykanin jest absolwentem uczelni Delaware, a ostatni sezon spędził w drugiej lidze tureckiej, w ekipie Darussafaka Stambuł. W każdym meczu grał tam średnio po 24 minuty, w trakcie których zdobywał 14 punktów i 1,3 asysty. Uwagę zwraca przede wszystkim jego skuteczność w rzutach z dystansu - prawie 44 procent. - Trener Kamiński chciał tego zawodnika już w zeszłym sezonie, ale Carter wybrał Turcję. To bardzo szybki gracz ze świetnym rzutem z dystansu - tłumaczy prezes SKS SSA.

Wcześniej Polpharma nie przedłużyła umowy z Brandonem Hazzardem, a kontrakt z Grzegorzem Arabasem również będzie rozwiązany. Starogardzki klub szuka jeszcze graczy zagranicznych na pozycję 4 i 5. W najbliższym czasie umowę z zespołem ma podpisać Polak na pozycję niskiego skrzydłowego.