Mirković wraca do Starogardu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Mirković wraca do Starogardu

Uros Mirković ponownie będzie zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański. Serbski podkoszowy związał się z zespołem jednoroczną umową.

,

Mirković grał w Polpharmie w sezonach 2009/2010 i 2010/2011. Starogardzkim kibicom jednoznacznie kojarzy się z sukcesami drużyny. Polpharma z jego udziałem zdobywała brązowe medale Tauron Basket Ligi, a także Puchar Polski.

- Trener Wojciech Kamiński szukał doświadczonego zawodnika na pozycję 4 i 5. Polpharma w przyszłym sezonie będzie oparta właśnie na połączeniu doświadczenia z młodością. Mirković idealnie do tego pasuje. Potrafi grać zarówno przodem, jak i tyłem do kosza. Ponadto zna realia polskiej ligi i samego Starogardu, jest tu świetnie znany - tłumaczy Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

Uros Mirković grał w przeszłości w klubie z Krajleva, Crvenej Zvezdzie Belgrad, a w ostatnim sezonie w Zastalu Zielona Góra. Z drużyną prowadzoną przez Mihailo Uvalina znowu sięgnął po brązowe medale. W zeszłym sezonie jako rezerwowy zdobywał średnio 7,4 punktu i 5,3 zbiórki na mecz.

- Dopinamy kolejne umowy. Następne nazwiska zawodników powinny być znane w przyszłym tygodniu - dodaje Olszewski.