Wysocki: Chcemy zdobyć medal
fot. Grzegorz Bereziuk

,

Lista aktualności

Wysocki: Chcemy zdobyć medal

- Wierzę, że w Zielonej Górze będzie spora grupa naszych kibiców, z którą będziemy mogli cieszyć się z sukcesu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to spotkanie będzie zupełnie inne od tego, które nie tak dawno wysoko wygraliśmy - mówi po meczu z Zastalem kapitan PGE Turowa Konrad Wysocki.

,

Grzegorz Bereziuk: PGE Turów bardzo udanie zakończył sezon przed własną publicznością, pokonując Zastal 95:69. Przypominaliście zespół z pierwszej części kończącego się już sezonu.

Konrad Wysocki: Byliśmy bardzo zmotywowani. Mamy szansę wywalczyć brązowy medal, który bardzo chcemy mieć w swojej kolekcji. Chcemy również jednocześnie udanie zakończyć sezon i wygrać ostatni mecz. Może tego dokonać tylko mistrz rozgrywek, a także drużyna, która zdobędzie trzecie miejsce. Wiadomo, że na złoty medal nie mamy szans. Trzeba jednak zapomnieć o tym niepowodzeniu i skupić się na niedzielnym spotkaniu. Wierzę, że w Zielonej Górze będzie spora grupa naszych kibiców, z którą będziemy mogli cieszyć się z sukcesu. Zrobimy wszystko aby tak się stało. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to spotkanie będzie zupełnie inne od tego, które nie tak dawno wysoko wygraliśmy.

Wiodące role w PGE Turowie odgrywali zawodnicy, którzy dotychczas nie spędzali na parkiecie zbyt wielu minut.

- Uważam, że każdy chce pokazać co potrafi. Tak było w każdym meczu. Czasami się udawało, czasami niestety nie. Dzisiaj z bardzo dobrej strony pokazał się Arthur Lee. Trafiał do kosza, a także wiele widział na parkiecie. Także Dallas Lauderdale pokazał na co go stać. Skakał bardzo wysoko i dominował gdy tylko był na parkiecie. Długo czekaliśmy na tak udany występ. Trzeba pamiętać, że to jego pierwszy sezon w Polsce. Myślę, że jeśli nauczy się grać agresywniej, to będzie wiodącym graczem gdziekolwiek by nie zagrał. Ma bardzo duży potencjał i dzisiaj to pokazał.

Mimo wszystko nie zabraknie wam motywacji?

- W poprzednim sezonie walczyliśmy o złoty medal. Teraz koncentrujemy się na medalu, który jest w naszym zasięgu. Jak wspomniałem - bardzo nam na nim zależy. W głowach jesteśmy wszyscy mocni. Mamy doświadczonych zawodników. Pozostali młodsi powoli także rozumieją o co tutaj chodzi. Wszyscy chcemy wygrać i z takim nastawieniem pojedziemy do Zielonej Góry.

Po tak wysokiej wygranej w meczu numer dwa czujecie się faworytem do zdobycia brązowego medalu?

- Myślę, że mamy lepszy zespół od Zastalu. Bardzo ważny będzie początek meczu. Zobaczymy jak się ułoży. Jeśli zagramy od początku swoje, to powinno być dobrze.