Walter Hodge odebrał nagrodę
fot. Sebastian Rzepiel

,

Lista aktualności

Walter Hodge odebrał nagrodę

Walter Hodge z Zastalu Zielona Góra przed ćwierćfinałowym spotkaniem fazy play-off z Energą Czarnymi Słupsk otrzymał oficjalną nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi.

,

Zobacz też: Najbardziej wartościowy zawodnik TBL: Walter Hodge

W imieniu PLK SA nagrodę wręczył Zbigniew Szpilewski. Występujący już drugi sezon na polskich parkietach Portorykańczyk został również nominowany do najlepszej piątki ligi. W głosowaniu przeprowadzonym wśród trenerów zespołów Tauron Basket Ligi aż dziewięciu z nich wskazało jego kandydaturę na najbardziej wartościowego zawodnika. - Jeżeli chodzi o MVP, to wybierałem z dwójki Hodge-Koszarek. Ten pierwszy lideruje słabszej drużynie i znaczy dla niej więcej niż Koszarek dla Trefla, choć przyznaję, że różnica nie jest wielka - komentował swój wybór Miodrag Rajković, szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Sam Hodge potwierdził swoją wielką klasę i chwilę po odebraniu nagrody rzucił Enerdze Czarnym Słupsk aż 31 punktów. Po meczu przyznawał, że cieszy go nagroda. Czuję się świetnie. Bardzo chciałbym podziękować Bogu, że dał mi szansę być tu i grać na takim wysokim poziomie. Dziękuję także mojej rodzinie, która bardzo mocno mnie wspiera oraz fanom, którzy są niesamowici. Oczywiście cieszę się, że moja gra została doceniona także przez trenerów - mówił zawodnik.

Walter Hodge cały czas rozmawia w sprawie przedłużenia kontraktu z Zastalem o kolejny sezon. Ma jednak także oferty z wielu europejskich lig, zamierza również spróbować swoich sił w lidze letniej NBA.