Najlepsza piątka TBL: Trzech z Trefla
fot. figurski.com.pl

,

Lista aktualności

Najlepsza piątka TBL: Trzech z Trefla

Łukasz Koszarek, Walter Hodge, Adam Waczyński, Donatas Motiejunas, John Turek - taką najlepszą piątkę sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi 2011/2012 wybrali w głosowaniu trenerzy wszystkich zespołów grających w TBL.

Od poniedziałku do piątku PLK.pl przedstawia wyniki głosowania trenerów na oficjalne nagrody Tauron Basket Ligi za sezon zasadniczy 2011/2012:

poniedziałek - najlepsza piątka

wtorek - najlepszy obrońca

środa - najlepszy trener

czwartek - najlepszy polski zawodnik

piątek - najbardziej wartościowy zawodnik

 

Nagrody dla wyróżnionych będą wręczane podczas meczów play-off.

Głosowanie na zawodników najlepszej piątki zdominowali zawodnicy Trefla Sopot - aż trzech koszykarzy tej drużyny według trenerów zasługuje na wyróżnienie w kategorii „najlepsza piątka Tauron Basket Ligi”.

 

Wyniki głosowania:

Rozgrywający: Łukasz Koszarek, Trefl Sopot (7 głosów)

Rzucający: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra (11)

Niski skrzydłowy: Adam Waczyński, Trefl Sopot (6 )

Silny skrzydłowy: Donatas Motiejunas, Asseco Prokom Gdynia (7)

Środkowy: John Turek, Trefl Sopot (6)

Oprócz tych zawodników głosy trenerów otrzymali także:

Filip Dylewicz (5), Daniel Kickert (4), Corsley Edwards (4), Przemysław Zamojski (4), Mateusz Ponitka (3), Dardan Berisha (3), Damian Kulig (2), Piotr Szczotka (1), John Allen (1), Paul Graham (1), Djordje Micić (1), Kamil Chanas (1), David Jackson (1), Piotr Pamuła (1), Darnell Hinson (1)

Uwaga: szkoleniowcy nie mogli oddawać głosów na zawodników ze swoich drużyn. 

-

Jak głosowali poszczególni trenerzy? Poniżej także najciekawsze komentarze, których udzielili po oddaniu głosów korespondentom PLK.pl.

Andrzej Adamek, Asseco Prokom Gdynia
Walter Hodge, Darnell Hinson, Adam Waczyński, Daniel Kickert, John Turek

 

Karlis Muiznieks, Trefl Sopot
Walter Hodge, Dardan Berisha, Przemysław Zamojski, Daniel Kickert, Corsley Edwards

 

Krzysztof Szablowski, Anwil Włocławek
Łukasz Koszarek, Kamil Chanas, Przemysław Zamojski, Filip Dylewicz, John Turek

Komentarz trenera: Najlepsza piątka nie może nie zaczynać się oczywiście od Łukasza Koszarka. Idąc dalej to właściwie mógłbym ułożyć w tej konfiguracji całą piątkę Trefla Sopot. Pod koszem sopocka para John Turek - Filip Dylewicz. Obaj świetnie korzystają z obecności w swoim zespole Koszarka i obaj są wielkim oparciem lidera tabeli. Można się zastanawiać nad Danielem Kickertem, ale wolę Dylewicza. Obaj dobrze grają w ataku, ale w obronie w mojej opinii to zawodnik Trefla jest lepszy. Dodatkowo wolę promować polskich graczy. Na pozycjach rzucającego i niskiego skrzydłowego ustawię jednak Kamila Chanasa i Przemysława Zamojskiego. Pierwszy gra świetnie w tym sezonie, drugi może występować na obu pozycjach i mimo kontuzji pokazał się z bardzo dobrej strony.

 

Mihailo Uvalin, Zastal Zielona Góra
Łukasz Koszarek, Dardan Berisha, Adam Waczyński, Filip Dylewicz, Donatas Motiejunas

 

Dainius Adomaitis, Energa Czarni Słupsk
Łukasz Koszarek, Walter Hodge, John Allen, Daniel Kickert, Corsley Edwards

Komentarz trenera: W pierwszej piątce obok Koszarka powinien znaleźć się Hodge. Allen szczególnie mi imponował w pierwszej części sezonu, Kickert jest niezastąpiony w PGE Turowie, a Edwards jest bezapelacyjnie najlepszym środkowym w lidze.

 

Jacek Winnicki, PGE Turów Zgorzelec
Łukasz Koszarek, Walter Hodge, Przemysław Zamojski, Filip Dylewicz, Donatas Motiejunas

 

Miodrag Rajković, Śląsk Wrocław
Walter Hodge, Djordje Micić, Mateusz Ponitka, Donatas Motiejunas, Corsley Edwards

Komentarz trenera: Micić zdobywał w tym sezonie wiele ważnych punktów, a to jest rola gracza rzucającego. Nie widzę w Polsce zbyt wielu dobrych niskich skrzydłowych. Ponitka jest młodym zawodnikiem i ma największy potencjał rozwojowy. Do tego notuje świetne statystyki i został doceniony poprzez transfer do najlepszego polskiego klubu, Asseco Prokomu Gdynia. Rywalem dla niego był Adam Waczyński, ale po dobrym starcie ostatnio nie gra już tak dobrze. Motiejunas nie ma sobie równych w TBL. Dylewicz też jest dobrym graczem, ale jednak z nieco niższego poziomu. Edwards radzi sobie nawet spędzając mniej minut na parkiecie, a wcześniej był znakomity. Zawodnik z półki „wysoka jakość”.

 

Andrej Urlep, AZS Koszalin
Walter Hodge, David Jackson, Adam Waczyński, Donatas Motiejunas, John Turek

 

Tomasz Mrożek, Kotwica Kołobrzeg
Łukasz Koszarek, Walter Hodge, Mateusz Ponitka, Damian Kulig, Corsley Edwards

Komentarz trenera: Pozycja numer jeden Łukasz Koszarek, pozycja numer dwa Walter Hodge. Myślę, że obaj mogliby wymienić się tą pozycją, stąd też decyzja odnośnie tych dwóch zawodników, wybijających się w lidze. Mateusz Ponitka na pozycji niskiego skrzydłowego. Młody zawodnik, który zrobił postęp w tym roku, bardzo wybijający się w grze na pozycji numer trzy. Dosyć wszechstronny. Brakuje mu jeszcze ogrania i głębszego doświadczenia, ale jest to zawodnik, którzy może odnieść sukces. Silny skrzydłowy, tutaj potrzebowałem trochę więcej czasu do zastanowienia się. Wybór padł na Damiana Kuliga, który wykorzystuje swoją szansę, którą miał w rundzie zasadniczej, grając w PBG Basket Poznań. Mocny zawodnik, silny, potrafiący rzucić, grać tyłem do kosza na pozycji centra. Pozycja numer pięć to Corsley Edwards z Anwilu. Bardzo silny, bardzo dynamiczny przy tej swojej wadze, którą ma. Pewny punkt drużyny Anwilu, dobrze punktuje, dużo zbiera. Tego się od centra takiego jak Edwards oczekuje.

 

Dariusz Szczubiał, Siarka Jezioro Tarnobrzeg
Łukasz Koszarek, Adam Waczyński, Mateusz Ponitka, Daniel Kickert, Donatas Motiejunas

Komentarz trenera: Trudno jest wypełniać takie ankiety, bo w Tauron Basket Lidze jest wielu dobrych zawodników Wytypowałem aż trzech polskich zawodników w piątce, bo warto stawiać na krajowych graczy.

 

Wojciech Kamiński, Polpharma Starogard Gdański
Łukasz Koszarek, Walter Hodge, Piotr Szczotka, Filip Dylewicz, Donatas Motiejunas

Komentarz trenera: Koszarek i Hodge to dwaj zawodnicy, którzy zdobywają punkty, ale potrafią także kontrolować i prowadzić grę swoich zespołów. Lubię grać taką parą zawodników. Jeżeli chodzi o Piotra Szczotkę - przy dwóch strzelcach, trzeci nie jest już potrzebny. Dobrze wykonuje czarną robotę, jest pozytywną jednostką. Filipowi Dylewiczowi zdarzają się słabsze mecze, ale w całym sezonie pokazuje naprawdę wysoką formę. Jedynym zawodnikiem, który może mu zagrozić jest Daniel Kickert. Donatas Motiejunas ma ogromny potencjał i, jak pokazał, także umiejętności. To czwórka, ale w Polsce nie ma zbyt wielu typowych centrów. Jego wpływ na drużynę Asseco Prokomu jest ogromny.

 

Milija Bogicević, PBG Basket Poznań
Walter Hodge, Paul Graham, Adam Waczyński, Damian Kulig, John Turek

 

Arkadiusz Miłoszewski, AZS Politechnika Warszawska
Walter Hodge, Piotr Pamuła, Dardan Berisha, Donatas Motiejunas, John Turek

 

Piotr Zych, ŁKS Łódź
Walter Hodge, Przemysław Zamojski, Adam Waczyński, Filip Dylewicz, John Turek

Komentarz trenera: W pierwszej piątce aż trzech przedstawicieli najlepszej drużyny - Trefla Sopot. Dodatkowo, aż trzech Polaków. Typuję Zamojskiego mimo tego, że niedawno złapał kontuzję, bo wcześniej grał bardzo dobrze. Piątkę uzupełnia Hodge oraz John Turek, który w każdym spotkaniu daje drużynie z Sopotu stabilizację pod koszem.