Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po drugim tygodniu walki w drugim etapie Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Trefl Sopot wygrał z Anwilem Włocławek 88:67

Pomimo braku aż trzech podstawowych koszykarzy Trefl Sopot rozbił w Ergo Arenie Anwil Włocławek. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL. Prokom w dół

Tydzień po zwycięstwie nad Anwilem Włocławek Asseco Prokom wyraźnie przegrał w Zielonej Górze 68:79. Zastal z rewelacyjnym Walterem Hodge'em staje się poważnym kandydatem do medalu. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Czy koszykarski Śląsk w nowym sezonie zagra w ekstraklasie?

Koszykarski Śląsk zagra w Tauron Basket Lidze w nowym sezonie. Właściciel zespołu Przemysław Koelner zapowiada, że szuka sponsora tytularnego, który zostanie dodany do nazwy Śląsk. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Coraz gorszy Łukasz Majewski. Rzemieślnik zawodzi

Nigdy nie był wirtuozem koszykówki, a raczej solidnym rzemieślnikiem, ale kiedy Anwil Włocławek go zatrudnił, liczył na dużo więcej. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Śląsk przegrał w Koszalinie, Wójcik na rekord poczeka

AZS Koszalin wygrał ze Śląskiem Wrocław 84:80. Tylko pięć punktów zdobył Adam Wójcik, któremu do przekroczenia bariery 10 tysięcy punktów zdobytych w karierze brakuje już tylko sześć "oczek". Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Asseco Prokom Gdynia uległ Zastalowi Zielona Góra

Mistrz Polski Asseco Prokom Gdynia nie jest już niepokonany. Mecz w Zielonej Górze przegrał praktycznie już po pierwszych dwóch kwartach. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Niewielkie zwycięstwo Politechniki z ŁKS. Były emocje!

Przedostatnia w Tauron Basket Lidze AZS Politechnika prowadziła z ostatnim ŁKS Łódź przez większość meczu, przez moment różnicą nawet 14 punktów, ale ostatecznie zwyciężyła tylko 95:92. - Wygraliśmy zasłużenie - ocenił trener Politechniki Mladen Starcević, który miał jednak pretensje do obrony swojego zespołu. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Nieustająco fenomenalny Zastal

Zastalowski ekspres rozpędził się i zmiata z drogi wszystko, co napotka. Wicemistrz ze Zgorzelca - rozgromiony przed tygodniem we własnej twierdzy. Mistrz z Gdyni - rozbity w sobotę w hali CRS. Jaka jest tajemnica sukcesu zastalowców? - Jesteśmy jak wielka rodzina - śmieje się trener Mihailo Uvalin. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Dogrywka i emocje w Poznaniu!

Koncert najniższego koszykarza na parkiecie - Widać, że połowa zespołu jest już na wakacjach - mówił z kwaśną miną trener Milija Bogicević. Jego PBG Basket Poznań przegrał z Siarką Jezioro Tarnobrzeg 89:91 po dogrywce, w której trzy celne trójki oddał mierzący 170 cm Josh Miller. Awans poznaniaków do fazy play-off staje się iluzoryczny. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Nowa siła w Zielonej Górze, Trefl znów liderem

Asseco Prokom po porażce z Zastalem spadł z pierwszego na szóste miejsce w tabeli. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Czarni wygrali z Turowem

Wicemistrzowie Polski ostatnio nie byli w najwyższej formie, ale mimo wszystko w Słupsku poprzeczkę zawiesili wysoko. PGE Turów Zgorzelec był nawet blisko doprowadzenia do dogrywki, lecz najważniejszy rzut na dwie sekundy przed końcem spudłował Daniel Kickert. Tym samym po triumf sięgnęła Energa Czarni. Czytaj więcej

Dziennika Bałtycki: Dramat Polpharmy

Ależ wpadka Polpharmy! Starogardzianie czuli już smak jakże cennego zwycięstwa, ale w ostatnich 10 minutach zagrali wręcz tragicznie i przegrali z Kotwicą Kołobrzeg! Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to już właściwie koniec marzeń o awansie do fazy play-off. Do ósmego miejsca nasz zespół traci już cztery punkty, a do końca drugiego etapu pozostało 12 meczów. Czytaj więcej

Głos Wielkopolski: Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali z Siarką Tarnobrzeg Koszykarze

PBG Basket Poznań w drugiej kolejce drugiej fazy rozgrywek Tauron Basket Ligi (grupa zespołów od miejsca siódmego do 14. ) w sobotnie popołudnie po dogrywce przegrali w hali przy Drodze Dębińskiej z Siarką Jezioro Tarnobrzeg 89:91. Po czterech kwartach był remis 77:77. Czytaj więcej