BCL: Udana pogoń Stelmetu! Mistrzowie pokonują MHP Riesen

,

Świetna druga połowa pozwoliła Stelmetowi Zielona Góra na zwycięstwo z niemieckim MHP Riesen Ludwigsburg 72:70 w drugiej kolejce spotkań rozgrywek Basketball Champions League. W zespole mistrzów Polski wyróżniał się Nemanja Djurisić z 19 punktami i sześcioma zbiórkami.

Stelmet rozpoczął ten mecz od dobrej skuteczności z dystansu - trafiali James Florence i Przemysław Zamojski, ale tym samym odpowiadali goście. Po trafieniu Tekele Cottona ekipa z Ludwigsburga wychodziła na trzy punkty przewagi, a dzięki rzutom Davida McCraya wygrywała 20:15 po pierwszej kwarcie. Mistrzowie Polski mieli problemy z grą bliżej kosza, stąd więcej akcji dystansowych. W drugiej kwarcie obie ekipy rozkręcały się bardzo długo, a ważniejsza była obrona niż ofensywa. Ciągle lepiej wyglądał jednak zespół z Niemiec, który po 20 minutach rywalizacji prowadził 36:27 dzięki trójce Brada Loesinga.

W trzeciej kwarcie MHP Riesen podkręcił tempo w ataku, a to pozwalało tej ekipie na kontrolowanie sytuacji na boisku. Po rzutach wolnych Thomasa Kelatiego zielonogórzanie zbliżyli się na siedem punktów, ale na więcej długo nie chcieli pozwolić goście. Dopiero później po trójce Jamesa Florence’a mistrzowie Polski zmniejszyli straty do stanu 47:52. Po 30 minutach gry przewaga drużyny z Ludwigsburga wynosiła siedem punktów. Czwarta kwarta pokazała możliwości zespołu trenera Artura Gronka. Cztery minuty przed końcem meczu po trójce Nemanji Djurisicia gospodarze jeszcze bardziej zmniejszyli różnicę - tym razem do zaledwie czterech punktów. Stelmet nie poddawał się do samego końca spotkania - najpierw dzięki rzutom wolnym Florence’a przegrywał zaledwie punktem, a późniejszy wsad Djurisicia (po podaniu Koszarka) dał tej ekipie długo wyczekiwane prowadzenie. Niemiecki zespół miał jeszcze swoje szanse na wygranie tego spotkania, ale skuteczne akcje w obronie nie pozwoliły na zmianę wyniku. Mistrzowie Polski wygrali ostatecznie 72:70.

Stelmet BC Zielona Góra - MHP Riesen Ludwigsburg 72:70 (15:20, 12:16, 25:23, 20:11)

Stelmet BC: Djurisić 19, Florence 13, Zamojski 11, Gruszecki 7, Koszarek 7, Zajcew 5, Moore 4, Vaughn 2, Kelati 2, Hrycaniuk 2

MHP Riesen: Cotton 14, Cooley 12, Martin 9, McCray 8, Thiemann 8, Washpun 7, Toppert 6, Loesing 6, Gonzalvez 0, Kone 0