Finał, mecz 3: Stelmet krok od mistrzostwa!

,

Zielonogórzanie nie zmniejszają tempa! Stelmet pokonał w Radomiu Rosę 65:53 i prowadzi już 3-0 w wielkim finale Tauron Basket Ligi. Od złota zespół trenera Saso Filipovskiego dzieli zaledwie jedno zwycięstwo. Mecz nr 4 w czwartek 2 czerwca o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.

,

Mimo że pierwszą akcję skutecznie wykończył Torey Thomas, to kolejne sześć punktów zanotował Stelmet. Rosa odpowiadała jednak na to bardzo szybko - trafieniami Michała Sokołowskiego. Po późniejszej trójce Igora Zajcewa gospodarze mieli nawet cztery punkty przewagi. Zielonogórzanie doprowadzali do remisu – także na koniec kwarty po rzucie Dee Bosta. Druga część meczu rozpoczęła się od siedmiu kolejnych punktów mistrzów Polski i po trafieniach Nemanji Djurisicia było już 23:16. Radomianie potrafili zbliżyć się jeszcze na cztery punkty dzięki akcjom Daniela Szymkiewicza i Roberta Witki, ale to goście kontrolowali sytuację na boisku i po 20 minutach wygrywali 32:25. Warto podkreślić, że Rosa zdołała w tej kwarcie zanotować na swoim koncie zaledwie dziewięć punktów.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Saso Filipovskiego nadal prezentował się bardzo dobrze w obronie. Co prawda gospodarze zdobyli więcej punktów niż w poprzedniej części meczu, ale to defensywa pozwalała Stelmetowi na utrzymywanie bezpiecznej przewagi. Z dystansu skuteczny był też Karol Gruszecki – po jego kolejnej trójce było już 51:37. Po 30 minutach rywalizacji zielonogórzanie prowadzili 10 punktami. W ostatniej kwarcie obie ekipy miały problem z ofensywą i w połowie tej części meczu utrzymywał się wynik 2:0 dla gości. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego nie potrafiła odrabiać strat i to obrońcy tytułu kontrolowali tempo tego meczu. Ostatecznie dzięki rzutom Mateusza Ponitki i Dee Bosta zielonogórzanie zwyciężyli 65:53.

Karol Gruszecki był najlepszym strzelcem tego spotkania – zanotował 16 punktów i osiem zbiórek. Mateusz Ponitka dodał do tego 11 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty. W ekipie gospodarzy 15 punktów rzucił C.J. Harris.

Stelmet prowadzi 3-0 w serii do czterech zwycięstw. Mecz nr 4 w czwartek 2 czerwca o godz. 20.00. Transmisja od godz. 19.40 w Polsacie Sport News.

Terminarz serii finałowej TBL:

mecz 1: Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom 86:80 (po dwóch dogrywkach)
mecz 2: Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom 70:51
mecz 3: Rosa Radom – Stelmet Zielona Góra 53:65
mecz 4: Rosa Radom – Stelmet Zielona Góra, czwartek, 2 czerwca, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport News (studio od godz. 19.40)
ew. mecz 5: Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom, poniedziałek, 6 czerwca, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport News (studio od godz. 19.40)
ew. mecz 6: Rosa Radom – Stelmet Zielona Góra, środa, 8 czerwca, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport News (studio od godz. 19.40)
ew. mecz 7: Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom, piątek, 10 czerwca, godz. 17.00 - transmisja w Polsacie Sport News (studio od godz. 16.40)